logo

Karaburun 44

TBMM’nin gündemi Soma

TBMM’nin gündemi Soma
TBMM’de AK Parti, CHP ve HDP’nin Soma’daki faciayla ilgili Meclis araştırması açılmasını içeren önergelerin görüşülmesine başlandı.

TBMM'nin gündemi Soma

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu için 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Ak Parti, MHP ve HDP’li milletvekilleri de CHP milletvekillerinin yanına giderek başsağlıgı dileklerini iletti. CHP sıralarına ise Aslanoğlu’nun fotoğrafının yanı sıra Soma faciası nedeniyle karanfil ve baret kondu.
CHP’Lİ ASLANOĞLU UNUTULMADI
TBMM Genel Kurulu’nda AK Parti, MHP ve HDP Milletvekilleri, CHP sıralarına giderek, CHP İstanbul Millevekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun hayatını kaybetmesi nedeniyle taziyelerini iletti.
Genel Kurul’da, Aslanoğlu için 1 dakika saygı duruşunda bulunuldu. TBMM Genel Kurulu başlamadan önce salona gelen CHP milletvekilleri, CHP sırasının ilk masasına geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun fotoğrafı ile Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle baret ve karanfil kondu. Bakanlar ile  AK Parti, MHP ve HDP’li milletvekilleri CHP sıralarına giderek Aslanoğlu’nun ölümüyle ilgili üzüntülerini iletti ve başsağlığı diledi. TBMM Genel Kurulu ise saat 15.00’da TBMM Başkanvekili Sadık Yakut yönetiminde başladı. Genel Kurul’da ilk olarak geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden CHP İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu ile 1 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından gündem dışı konuşmalara geçildi. Söz alan milletvekilleri Soma’da yaşanan maden faciasıyla ilgili konuşmalar yaptı.

#

SENDE YORUM YAZ