logo

Karaburun 44

TEM’de feci kaza! Çok sayıda yaralı var

TEM’de feci kaza! Çok sayıda yaralı var
TEM Otoyolu İzmit Bekirdere geçişinde meydana gelen zincirleme kazada 24 araç birbirine girdi. Otobüs ve TIR’ların da karıştığı kazada çok sayıda yaralı var.

TEM'de feci kaza! Çok sayıda yaralı var

Kaza, saat 21.00 sıralarında TEM Otoyolu’nun Bekirdere Rampası Ankara istikametinde meydana geldi. 15 aracın birbirine girdiği zincirleme kazaya yolcu otobüsü ve TIR’larda karıştı.
Kazada çok sayıda yaralının olduğu öğrenilirken, olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine ulaşan ambulanslar, ilk müdahalesini yaptıkları yaralıları çevredeki hastanelere sevk etti. Kaza nedeniyle TEM otoyolu Ankara istikametine doğru İzmit Batı Turnikeleri ile Uzunçiftlik turnikeleri arası ulaşıma kapandı. Polis, TEM otoyolundaki trafik akışını batı turnikelerinden D-100 karayolu’na yönlendirdi.

24 ARACIN KARIŞTIĞI KAZADA 29 YARALI

Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel, kaza ile ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada 24 aracın karıştığı zincirleme kazada 29 kişinin yaralandığını bildirdi. Kazaya karışan 24 araç içerisinde çoğunluğunun tanker, kamyon ve TIR ile 4 otobüs ve 4 otomobil olduğu açıklandı. Yarımel’in açıklamasına göre, olay yerine giden ambulanslarla 10 yaralı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, 7 yaralı Kocaeli Devlet Hastanesi’ne, 3 yaralı Seka Devlet Hastanesi’ne, 6 yaralı derince Araştırma Hastanesi’ne,  2 yaralı Akademi Hastanesi’ne, 1 yaralı da Adapazarı’ndaki bir hastaneye sevkedildi. Tedavi altına alınan yaralılardan durumu ağır olan sadece 1 kişinin Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi edildiği belirtildi. Kazaya karışan ilk araçta bulunanlar, yola bir başka araçtan daha önceden hayvan gübresi döküldüğünü, bu nedenle arkadan gelen araçların fren yapmasına rağmen kayarak birbirlerine vurduklarını belirttiler. Kaza yerinde de yola dökülmüş hayvan gübresi olduğu görüldü.

YARALI SAYISI 42’YE ÇIKTI

TEM Otoyolu’nda meydana gelen zincirleme kazaya  18’i TIR ve kamyon, 2’si otobüs, 1’i tanker, 3’ü de küçük araç olmak üzere toplam 24 aracın karıştığı açıklandı. Bu arada ilk açıklamalarda 29 olarak  açıklanan yaralı sayısını 42 olduğu, kazanın ardından ambulanslar tarafından 13 yaralının Sakarya’daki çeşitli hastanelere  kaldırıldığı öğrenildi. Öte yandan ulaşıma kapanan TEM otoyolunun açılması için karayolları ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

TEM ANKARA İSTİKAMETİ ULAŞIMA AÇILDI

TEM Otoyolu İzmit Bekirdere geçişinde meydana gelen zincirleme trafik kazasının ardından ulaşıma kapanan Ankara istikameti, araçların kaldırılmasının ardından yeniden ulaşıma açıldı. TEM Otoyolu İzmit Bekirdere geçişinde dün akşam saatlerinde 24 aracın karıştığı gelen zincirleme trafik kazasının ardından Ankara istikameti ulaşıma kapandı. Kazaya karışan 24 aracın yoldan kaldırılmasının ardından Ankara istikameti saat 02.00 sıralarında yeniden ulaşıma açıldı.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

#

SENDE YORUM YAZ