logo

Karaburun 44

Polis benim için iddianame hazırlamış

Polis benim için iddianame hazırlamış
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Yalova mitinginde yaptığı konuşmada, Adnan Menderes’e yapılanların kendisine de yapılmak istendiğini ileri sürerek, “Aynı oyunu bize de oynamak istediler.

Recep Tayip Erdoğan

Her türlü iftira, ithamla ve kirli tahrikle üzerimize geldiler. 17 Aralık sonrası için hazırlanmış iddianameler, polis fezlekeleri şimdi elime geçti. Şimdi benim içinde bu tutanaklarda ne vardı biliyor musunuz? Bakın çok manidar. ‘Dönemin başbakanı’ ifadesi geçen iddianame hazırlamış polis benim için” dedi.
Başbakan Erdoğan, 1 Haziran’da belediye başkanlığı seçiminin yenileneceği Yalova’da partisinin mitingine katılmak için bugün helikopterle kente geldi. Yalova Stadyumu’na saat 17.20’de helikopterle gelen Erdoğan, otobüsüyle Cumhuriyet Meydanı’na geçti. Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve çok sayıda milletvekilinin eşlik ettiği Erdoğan, burada yaklaşık 25 bin kişiye hitap etti.
SICAK NEDENİYLE CEKETİNİ ÇIKARDI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yalova Cumhuriyet Meydanı’ndaki konuşmasına vatandaşların Miraç Kandilini kutlayıp, Soma’daki şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başladı.Konuşmasına başladıktan 10 dakika sonra sıcak nedeniyle ceketini çıkararak sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti karşında muhalefetin Yalova seçimlerinde bir kez daha arayışlara girdiğini, kendi kimliklerini, politikalarını, ilkelerini ayaklar altına alıp, kendi kimliklerini adeta inkar ettiklerini ileri sürdü.
Yalovalıların kirli ittifaklara destek vermeyeceğine inandığını kaydeden Erdoğan, “Bunu bir çok ilde denediler. Ankara’da, MHP’liyi CHP’den büyükşehir belediye başkan adayı gösterdiler. MHP’li CHP’li olunca, CHP Genel Başkanı Ankara sokaklarında bozkurt işareti yaparak gezdi. Ankara bu tuzağa düşmedi, Büyükşehiri CHP’ye teslim etmedi. 15 bin olan fark itiraz ile 40 bine çıktı. O aday şimdi yok. Önceden bir saatte bir basın toplantısı yapıyordu. Şimdi yok. Son olarak Anayasa mahkemesine gidiyor. YSK’nın kararı nihai karardır. Nereye giderse gitsin mahcup olmaya devam edecekö dedi.
“CHP İSTANBUL ADAYINI PENSİLVANYA BELİRLEDİ”
Başbakan Erdoğan, muhalefetin İstanbul’da da aynı hatayı yaptığını, CHP’nin adayını, örtülü olarak MHP ve Pensilvanya’nın desteklediğini ifade ederek, şöyle dedi:B”CHP’nin İstanbul adayını CHP değil Pensilvanya belirledi. İttifakları boşa çıktı. 600 binden fazla oy farkı ile AK Parti İstanbul’da açık ara birinci oldu. Diğer illerde gizli ittifaklar yaptılar. Başarı elde edemediler. Bu ittifak sadece CHP- MHP ittifakı değil. Bunların kimlerle ittifak yaptığını gördünüz. 17 Aralık sürecinde, 30 Mart sürecinde kimle el ele gittiğini gördünüz. Pensivvanya onlara destek verdi. CHP ve MHP Pensilvanya’nın vagonu oldu. Televizyonu izlediniz. Pensilvanya, ‘Teknik nakavt yapacaksınız’ diyor. Kimi teknik nakavtla mağlup ediyorsun. Benim milletimi mi? İnsanların seslerini gayri meşru yoldan izlediler. İnsanların yatak odasını izlediler. Utanmadan, sıkılmadan montaj yaptılar. Pensilvanya’daki zat, ‘hakim savcı kiralayacaksınız’ dedi. Onu da yaptılar maalesef yaptılar. Yolsuzluk adı altında AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmak istediler. Millet bu kirli ittifakı gördü. Millet 30 Mart’ta yüzde 45.5 ile partisine sahip çıktı. milli iradeye güçlü sahip çıktı.”
FEZLEKEYİ HAZIRLAYAN POLİSLERE SESLENDİ
İki gün sonra 27 Mayıs’ın askeri müdahalesinin 54’üncü yıldönümü olduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü ; “Halkın oylarıyla seçilen halkın sevgilisi olan merhum Menderes, hükümetini işte böyle tam bize yaptıkları gibi hilelerle, tahriklerle, çok alçakça iftiralarla yıpratmak istediler. Menderes’i yıpratamayınca silah zoruyla indirdiler. Menderes Yassıada’da yargılanırken, mahkeme sonucu belli değilken, İmralı’da darağaçlarını kurdular. Mahkeme sonucu belli değil. İnanın aynı tezgahı bize de kurmaya çalıştılar. Aynı oyunu bize de oynamak istediler. Her türlü iftira, ithamla ve kirli tahrikle üzerimize geldiler. 17 Aralık sonrası için hazırlanmış iddianameler, polis fezlekeleri şimdi elime geçti. Bakın bu fezlekelerde ne yazıyor biliyor musunuz. Merhum Menderes’i Yassıada’da başbakan iken ‘sabık başbakan’ diye yargılamışlardı. Hukukta beraatı zimmet asıldır diye bir kaide vardır. Suç sabit olmadıkça sen bir kişiye suçlu olarak bakamazsın. Onun için de onu suçsuz olarak yargılayacaksın. Şimdi benim için de bu tutanaklarda ne vardı biliyor musunuz? Bakın çok manidar. ‘Dönemin başbakanı’ ifadesi geçen iddianame hazırlamış polis benim için. Bu iddianameyi hazırlayan o güvenlik mensuplarına, polislere sesleniyorum. Siz bunu 17 Aralık öncesinde hazırladığınız. Aralık geçti. Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs da bitiyor. Senin ‘dönemin başbakanı’ dediğin Tayyip Erdoğan daha hala burada. Bu ne terbiyedir? Sen nasıl bir polissin? Nasıl böyle bir şey yaparsın? Çünkü Pensilvanya bunlara böyle talimat vermiş. Bunlar zannediyordu ki 17 Aralık darbesiyle olmadı 25 Aralık darbesiyle başarılı ocağız. Hukuk darbesi bunu başaracağız. Başbakanı ve kabinesini indireceğiz. Ardından da hükümeti kuracağız buna inanıyorlardı. 30 Mart’ta milletim yüzde 45.5 ile bunlara nasıl cevap verdiyse Yalovalı kardeşlerime sesleniyorum, bu dersi Yalova’da tekrar edelim. Çünkü bunların milletin birliğini, beraberliğini görmesi lazım ki bu millet bölünmesin. CHP, MHP bu tezgahın içersinde. Pensilvanya bunun taşeronu. Ama hamdolsun biz bu darbe girişimi karşısında dik durduk. Biz, Rabbimize güvendik, halkımıza güvendik. Milletimizde kendi partisine, kendi iradesine sımsıkı sahip çıktı. İradesini bu şer ittifaka teslim etmedi.”
“BEDDUA SEANSLARI YAPTILAR”
CHP ve MHP’nin, Pensilvanya’nın peşine takıldıkları için pişman olduklarını kaydeden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kendi seçmenlerine ve parti içinde bunu izah edemiyorlar. Kirli bir ittifakın içine gireceksin, seçimi kaybedeceksin. Bunu seçmenine, parti inçine nasıl anlatacaksın? Ey CHP, Pensilvanya’nın peşine takıldın. Birilerinin dizinin dibine oturdun. Sonra da başarısız oldun. Mayıs ayını bitirdik şimdi. Bunların okullarında çocuklarınız okuyorsa alın çocuklarınızı. Devletin okulları bize yeter. Ben devletin okullarında okudum. İmam hatipi bitirdim. Dört çocuğumun dördü imam hatibi bitirdi. Hepsi de Türkiye’de ve dünyada üniversitelerden mezun oldular. Milletimizin ve ülkemizin hizmetindeler. Hem para vereceksin, hem saygısızlık göreceksin. Olmaz böyle şey. Devletin okullarında yavrularımızı okutalım. Paranız varsa bunların okullarına göndermeyin, yurtlarında yavrularınızı bırakmayın. Gece seansları yaptılar. Gece seansı, beddua seansı yaptılar. Tayip Erdoğan’a beddua ediyorlar. Bumerang gibi onlara döndü. Biz, rahmetle mükellefiz, gazapla değil. Farkımız bu. Onun için de biz merhametle yürüyeceğiz bu yolda. Ama çok çalışacağız.” Başbakan Erdoğan konuşmasının sonunda platformdan miting alanındakilere karanfil dağıttıktan sonra sahneye çocukları çıkardı. Başbakana sarılan çocukların bazılarının ağladığı görüldü.
MUHARREM İNCE RESTORANDAN İZLEDİ
Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce miting alanını gören bir restorandan izleyerek, görüşlerini Twitter’den paylaştı. Twitter hesabına fotoğraflar da koyan İnce, şunları yazdı: “Başbakan sallıyor, kaşar, simit, çay ve manzara güzel, Hala aynı yerde palavraları dinliyorum, çay içmek- simit yemek isteyenler gelebilir. Atacan Restorandan görüntü: İstanbul, Bursa, Kocaeli burada, Ona rağmen arka taraflar boş! Yalova yok çünkü!”
“ONLARA ‘PARTİNİZİ KURUN ÖYLE GELİN’ DEYİN”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının son bölümünü Yalova seçimlerine ayırdı. Kalabalığa, “Kardeşlerim bir haftamız var. Kapı kapı dolaşmaya var mıyız?ö diye soran Erdoğan, “Onların ablaları var. Bizim de ablalarımız burada burada. Kapılara geliyorlarmış. Onlara ‘Partinizi kurun da öyle gelin’ deyin. ‘Birilerine sığıntı olmayın’ deyin. Onların abileri var. Bizim abiler de burada. Çok çalışacağız. Terleyeceğiz, koşacağız, önümüzdeki pazar Yalova bir kez daha AK Parti diyecek. Ben buna inanıyorumö dedi. CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’ı eleştiren Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:  “CHP’nin adayı, 2-3 bin kişiye iş vaat ediyormuş. Bunlara 3 koyun verin kaybeder gelirler. Yalova Belediyesi’nde şu anda 700-750 kişi çalışıyor. 700 kişinin çalıştığı yere 2-3 bin kişi alınır mı? Yalova’nın İstanbul’un ilçesi olduğu günleri yaşayan biriyim. 2-3 bin kişiye iş istihdamı yalan. Bunların hepsi seçimlerde kuru vaatlerdir. Adatmak için. Çünkü bunların genel başkanları da doğru olmayan ifadeler kullanır. Dilin kemiği yok çünkü. Atıp tutar. Birilerine büfe ve çay bahçesi vaat ediyor. Böyle belediye başkanlığı olur mu?. Bunu vermek suretiyle kendisi, kendine göre ürettiği mafya ile işbirliği yapacak. Yalova belediyesine ait büfe, çay bahçesi varsa yenileri üretilecekse; ya ihale ile veya uygun vaatlerle vakıflarla verebilirsin. Seçim vaadi olmaz. Para vaadinde bulundu. Hava ambulansı sözü veriyor. Yalova belediyesi hava ambulansı sözün neden versin. En büyük belediyelerin böyle bir sistemi yok. Böyle bir anlayışı yok.ö
“YALOVA’YI ENKAZ ALTINTAN BİZ ÇIKARDIK”
Siyasetin dürüstlük istediğini kaydeden Erdoğan, “Ben Yalova’daki MHP’nin, Sadet PArtisi, Büyük Birlik partili ve diğer partilere mensup kardeşlerimin eli inşallah CHP’ye gitmeyecek. Mühür basmayacak. Büyük deprem yaşayan Yalova’yı enkazın altından biz çıkardık. Diğer partiler depremin altında kalıp, 3.5 yılda bırakıp gittiler. Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu güzergahı biliyorsunuz Yalova’yıda kapsıyor. Bu otoyollar Kocaeli, Yalova, Bursa, Manisa-İzmir ile bağlıyor. Bağlantı yolu ile 433 kilometre uzunluğundaki bu yolu 2018 yılında tamamlıyoruz. Armutlu’nun kapaklı köyüne balıkcı barınağı inşa ediyoruz. Yalova’ya 400 yataklı hastane yapılacak. Milli Emlak’tan 350 dönüm araziyi bu iş için tahsis ediyoruz. Bu hastanenin temelini en kısa sürede atıyoruz ve açacağız. Merkezde bir binayı kiralayarak, sağlık bakanlığı olarak ağız ve diş bakımı merkezi kuracağızö dedi. CHP’yi eleştiren Başbakan Erdoğan, “Bu CHP’den hiç bir şey olmaz. Bunlar laf, laf laf, kardeşlerim biz dertliyiz dertli. Dün Almanya’daydım. Almanya’ya gitmeden CHP’nin buradaki uzantıları her türlü provakatif engellere uğraştılar. Bizim oraya gitmememiz için buradaki yandaş medyası ile uzantıları işbirliği yaptılar. Fakat Köln’in en büyük salonunda 20 bin Türk onlara en büyük cevabı verdi. Dün televizyonda izlediniz, hep beraber Türkiye oldukö dedi. Başbakan Erdoğan saat 19.30’da Yalova’dan helikopterle İstanbul’a hareket etti.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

#

SENDE YORUM YAZ