logo

Karaburun 44

Ak Parti’de 3 istifa daha!

Ak Parti’de 3 istifa daha!

AK PARTİ ERZURUM İL BAŞKANI KILIÇ İSTİFA ETTİ

Ak Parti Erzurum İl Başkanlığı görevini 5 yıldan bu yana yapan Murat Kılıç gittiği Ankara’da istifa ettiğini açıkladı. Genel Merkezde Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ile görüşmesi sonucu istifaya karar verdiğini yazılı bir açıklama ile duyuran Murat Kılıç, “5 yıllık il başkanlığı görev süremiz içerisinde şükürler olsun partimizin oylarını hep artırarak zaferle çıktık.  Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, birlikte yol yürüdüğüm tüm teşkilat mensuplarına şükranlarımı sunuyor, bundan sonraki süreçte ülkemin, milletimin ve partimin hizmetinde olacağımı bu vesileyle ifade etmek istiyorum” diye konuştu.
Akp
AK PARTİ TUNCELİ İL BAŞKANI YERLİKAYA İSTİFA ETTİ

AK Parti Tunceli İl Başkanı Sinan Yerlikaya, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yerlikaya, il teşkilatının da pazar günü toplu olarak bu görevden istifa edeceğini söyledi.

CHP’den istifa ettikten sonra yaklaşık 8 ay önce AK Parti’ye geçen, ardından da Tunceli İl Başkanlığı’na atanan Sinan Yerlikaya, bugün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Uzun yıllar CHP içinde üst düzey görevlerde bulunan, 2  dönem CHP Tunceli Milletvekilliği de yapan Yerlikaya, “Ben 3 gün önce istifa dilekçemi AK Parti Genel Merkezi’ne verdim. Parti içinde, il teşkilatlarında yeniden bir yapılanma vardı. Ben de Genel Merkez’in elini rahatlatmak için istifa ettim. Pazar günü Tunceli il teşkilatı toplu istifa edecek ve biz partili olarak kalacağız. Yeniden görev verilirse partimizin emrinde, yeniden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ESKİŞEHİR’DE AK PARTİ İL BAŞKANI VE İL YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ

ESKİŞEHİR’de Ak Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan ile il yöneticilerinin tamamı istifa etti. Reyhan, “Genel Merkez ile yaptığımız istişareler sonucunda il yönetimi olarak istifamızı veriyoruz” dedi.

Ak Parti İl binasında basın toplantısı düzenleyen Süleyman Reyhan 3,5 yıldır görev yaptığı il başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Reyhan şöyle konuştu:

“Genel merkezimizle yaptığımız istişareler neticesinde il yönetim kurulu olarak istifalarımızı bugün itibariyle veriyoruz. Bize görev vermiş olan tüm teşkilat mensuplarımıza ifade etmek isterim ki küsmek, darılmak, kırılmak, bozulmak bizim dava kültürümüzde asla yer bulmadı, bulmayacak. Bizler ‘Olanda hayır vardır’ düsturuna inanırız. Bizim siyasetimiz makama bağlı değil davaya bağlı bir siyasettir. Vefa sadece üst makamlarda bulunanların alttakilere göstermesi gereken bir davranış biçimi değildir. Vefa aynı zamanda üst makamların verdiği kararlara saygı duymak ve rıza göstermektir.”

Süleyman Reyhan, gazetecilerin Eskişehir’de yerel seçimlerde başarılı olunamadığı için istifa edildiği yönünde söylentiler olduğunu belirtmeleri üzerine “Bizim de siyaset kültürümüzde partimizdeki istişare kültürü var. Biz de istişarelerimizi yaptık bu kararımızı verdik” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ