logo

Karaburun 44
09 Haziran 2014

Cimbom seriyi 2-1’e getirdi

Cimbom seriyi 2-1’e getirdi

Beko Basketbol Ligi play-off final serisi üçüncü maçında Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker karşı karşıya geldi.

Cimbom seriyi 2-1'e getirdi

Rakibini 73 – 64 mağlup eden Galatasaray Liv Hospital seriyi 2-1’e getirdi.
Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki mücadelede Fenerbahçe Ülker seyircisi iki kulübün anlaşması gereği bulunmazken, sarı- kırmızılı kulübün taraftarları mücadeleye büyük ilgi gösterdi. Müsabakayı Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal da protokol tribününden yönetim kurulu üyeliri ile birlikte izledi.
1. Çeyrek: 15 – 13
Devre: 36-34
3. Çeyrek: 55-55
GALATASARAY LİV HOSPİTAL-FENERBAHÇE ÜLKER MAÇININ ARDINDAN
ERGİN ATAMAN “BİZ FENERBAHÇE ÜLKER’E İKİ AVANS VERDİK. ONLARDAN BİRİNİ GERİ ALDIK. BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ”
ZELJKO OBRADOVİC ” HATALARIMIZI TELAFİ EDECEĞİZ”
Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 3. maçında Galatasaray Liv Hospital, Fenerbahçe Ülker’i 73-64 yenerek seride durumu 2-1’e getirdi.
Sarı-kırmızılı takım, deplasmandaki ilk iki maçı mağlup tamamlayıp 2-0 geriye düştüğü serinin 3. karşılaşmasında, taraftarlarının desteğiyle önemli bir galibiyete imza atarak durumu 2-1’e getirdi ve şampiyonluk iddiasını sürdürdü.
Zorlu maçın ardından basın toplantsına katılan Ergin Ataman şampiyon biz olacağız dedi.Ergin Ataman ” Öncelikle şunu söylemeliyim ki bir kez daha Fenerbahçe Ülker’den daha iyi takım olduğumuzu gösterdik. Şartlar normal olsaydı, ikinci maçın son üç dakikası normal oyun kuralları gereğince yönetilseydi seride 2-1 geride olan takımın koçu olarak değil, 2-1 önde olan takımın koçu olarak konuşuyor olurdum. Olsun biz seriyi 2-2 yapıp şampiyon olacağız. Doğru şeyleri yapan, hücumda topu paylaştık. Nemanja Bjelica’nın beş numara olduğu beş dışarda olan oyuncuyla geri geldiler. Alışık olmadığımız bir oyundu. Ancak onun da çözümünü ürettik. Carlos 4 sayı üretse de diğer oyuncularımızdan çok katkı aldık. Ender ve Cenk önemli işler yaptı. Pops enerji kattı. Takım olduğumuzu gösterdik. Daha iyi takımız, daha iyi mücadele ettik. Seyirci müthiş destek verdi. Onlara teşekkür ediyorum. Son sözüm de aramızda bulunan saha komiserine. Kendisi ilk maçında komiseriydi. Fenerbahçe Ülker’in ilk kazandığı maçta fazla konuşmadık. Farklı mağlup olmuştuk. Ancak maçın başında başlayan hakaret maç boyunca devam etti. Tansiyon artmasın diye bir şey demedik. Fakat gördük ki ne bir uyarı oldu, ne de başka bir şey. İkinci maçta bu hakaretler başlar başlamaz sağ olsun Kadir Özçelik gerekli anonsu yaptı. Neyin ne olduğunu herkes biliyor. İnsanlar benim doping yapmadığımı biliyor. Bakıyorum bugün bir çakmak geldi diye anons yapılıyor. Yaptığı anons doğru ama aynı saygıyı Ülker Sports Arena’da ben de bekliyorum” dedi.
Ergin Ataman’a sorulan maç sonu sevinci ile alakalı soruya Ataman “Benim motivasyonum şampiyonlukla alakalı. Daha iyi takım olduğumuzu bugün bir kez daha ispat ettik” şeklinde konuştu.
İkinci maçın son bölümündeki kararlar şampiyonluğu etkilerse tepkiniz ne olacak şeklinde sorulan soruya “Biz Fenerbahçe Ülker’e iki avans verdik. Onlardan birini geri aldık. Biz şampiyon olacağız” dedi.
Galatasaray Liv Hospital takımının başarılı oyuncusu Ender Arslan’da kazandıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu. Ender Arslan “Buraya 2-0 ile geldik, bizim için serinin en kritik maçıydı. Geçen maç gösterdiğimiz direnç ile bugün kazanacağımızın sinyalini verdik. Hepimiz, tüm takım olarak, antrenöründen malzemecisine kadar yüzde yüz kazanacağımızdan emindik. Muhteşem bir atmosfer ile seriyi 2-1’e getirdik. 2 gün sonra aynı sertlik dozajında devam ederek seriyi 2-2’ye getirmek istiyoruz. Birbirimize inanıp güveniyoruz. Şampiyon olmak istiyoruz. Önce 2-2’ye getirip sonra maç maç düşüneceğiz” şeklinde konuştu.
Fenerbahçe Ülker antrenörü Zeljko Obradovic kaybetikleri maç sonu üzgün olduklarını ama avantajın hala kendilerinde olduğunu belirtti.Obradovic” Bizim için zor maç oldu ve çok problem yaşadık. Uzunlarımız Zoric ve Oğuz ciddi faul problem yaşadılar, Zoric 10 dakika oynayabildi sadece. Bu koşullar altında farklı alternatifler yaratmaya çalıştık, Bjelica 5 numara ve Emir 4 numara oynadı. Son çeyrekte de organize sayı bulamadık ve maça uygun olarak savunmada konsantrasyon sağlayamadık. Oyuncular bu koşullar altında savaştı ve onlardan memnunum. Her zamanki gibi artık analiz yapacağız. Galatasaray’ı  tebrik ediyorum ama avantaj hala bizde. Salı günü maça en iyi şekilde hazırlanacağız ve yine aynı şekilde mücadele edeceğiz. Hatalarımızı telafi edeceğiz” dedi.
Fenerbahçe Ülker oyuncusu Melih Mahmutoğlu’da katıldığı basın toplantısında “Söyleyecek fazla bir şey yok, Galatasaray’ı tebrik ediyorum, bugün bizden daha iyi oynadılar. Bugün çok fazla hata yaptık, çok top kaybı yaptık. Özellikle ilk yarıda. Galatasaray’ın iyi hücum ribaundu alan oyuncuları olduğunu biliyorduk, ikinci yarı bunu konuştuk ve yaptığımız hataları düzelttik ama kazanamadık. 2-1 önde olan biziz, avantajlı taraf biziz. Daha iyi olan takım da biziz. Burada kazanıp Ataşehir’de şampiyon olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

#

SENDE YORUM YAZ