logo

Karaburun 44

Bahçeli’nin ağzından salyalar akıyor

Bahçeli’nin ağzından salyalar akıyor
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli’nin konuşmasını ve üslubunu sert dille eleştirdi.
Recep Tayip Erdoğan

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Erdoğan; “Bu şebekenin yargı içindeki maşaları ile nasıl hukuk cinayeti işlediklerini geçmişte fark edilebilmek kolay değildi. Mağdurlar, maruz kaldıkları zulmü biliyorlar da ama ateş düştüğü yeri yakıyor bizim de milletin de gerçeklerden haberdar olmamız çok ustaca  engelleniyordu” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının Cumhurbaşkanlığı seçiminde bulundukları ülkede oy kullanabileceklerini söyledi. Yurt dışında oy kullanma sürelerin 2 gün ile 4 gün arası olacağını açıklayan Erdoğan,  yurt dışında oy kullanma tarihlerinin de farklı olacağını dile getirdi. Başbakan Erdoğan, ilk tur seçimlerinin 31 Temmuz-3 Ağustos, ikinci tur seçimlerinin ise 17-20 Ağustos arasında gerçekleşeceğini kaydetti. MHP lideri Bahçeli’nin bugün grup toplantısında yaptığı konuşmayı eleştiren Başbakan Erdoğan; “Baştan aşağı, tamamiyle ağzından salyalar akıyor. Ama biz öyle konuşmayacağız. Ve tamamiyle bir müfteri edasıyla yaptığı bir konuşma, iftiralarla dolu. 16-17 yıldır o partinin başındasın, geldiğin yer ortada. MHP’li kardeşlerime hep sesleniyorum, MHP’yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı ve olamayacakta. Yapısı buna müsait değil. Bunun varlığı MHP teşkilatı için bir tehlikedir” dedi.
AYAKKABI KUTULARININ İÇİNE MİLYARLARCA NE AVRO NE DOLAR SIĞMAZ
Erdoğan, Bahçeli’nin yolsuzlukla ilgili iddialarını yalanlayarak şunları söyledi; “Kalkıp evladıma hazine arazilerinin tahsisinden bahsediyor. Bakın bu kürsüden söylüyorum, terör örgütünün başıyla aynı sofrada oturup oturmamaktan bahsediyor. Ey Bahçeli, bunları ispat edemezsen sen alçaksın, adisin. 3,5 yıl bu ülkede Başbakan Yardımcılığı yaptın ve takımın yargılandı. Niye kaçıp gittin iktidardan? Düzce depremlerinin altında kalan sensin. Oraları ayağa kaldıramadınız. Bu ülkede faiz lobisinin ihya edilmesinin tek sebebi sizsiniz. Bu ülkede CHP’nin yavrusu DSP ile beraberdiniz. Ziraat Bankası’nı, Halk Bankası’nı batırdınız. Vakıfbank’ı kapanacak hale getirdiniz. Biz Halk Bankası’na kişiliğini kazandırdık. Esnafa yüzde 47 ile kredi verirken biz adete bunları adeta sıfırladık. Bu halka zulmeden siz oldunuz, biz ise bu zulmü kaldırdık. Farkımız bu. İkide bir ayakkabı kutularıyla konuşanlara sesleniyorum; Ayakkabı kutularının içine milyarlarca ne Avro ne Dolar sığmaz. O ancak sizin kasalarınıza sığar. Siz önce, bir defa bunu ortaya koyun. Bugünkü konuşmasıyla alakalı da, ben de gerekli olan davalarımı yine açacağım. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na ‘köksüz’ diyecek kadar kökten binasip olan bir kişi bunun hesabını verecektir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’na despot diyen bir adam bunun hesabını verecektir. Türkiye böyle birileri aranıyorsa, aynaya baksınlar.”
KENDİLERİ GULYABANİ OLMAYA BAŞLADILAR
  Konuşmasında HDP’yi de eleştiren Erdoğan, HDP’nin silahlarla korkutarak siyaset yaptığını savundu. Erdoğan şunları söyledi; “Çünkü arkalarında silahlı bir terör örgütü vardı. Silahların sustuğu bir ortamda siyaset yapamıyor olmanın hırçınlığını taşıyorlar. Ellerindeki Gulyabaniler birer birer gittiği için artık kendileri Gulyabani olmaya başladılar. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz bu milleti korkutmak için kullanılan tüm vasıtaları tek tek ortadan kaldırmaya devam edeceğiz.”
BİZİM DÖNEMİMİZDE GÜÇ KAZANDIKLARI İDDİASI TAMAMEN ASILSIZ BİR İDDİADIR
Başbakan Erdoğan, cemaate dönük eleştirilerini yineleyerek şunları kaydetti; “Yaklaşık 40 yıl boyunca cemaat maskesi altında ince ince bir ihanet şebekesinin inşa edildiğini gördük. Bu şebeke öyle bir noktaya geldi ki, benden olmayanın faaliyet hakkı hatta yaşam hakkı dahi yoktur demeye başladılar…Kendileri gibi düşünmeyen herkesi son derece iğrenç metodlarla saf dışı bırakmaya başladılar… Bunların bizin dönemimizde büyüdükleri, güç kazandıkları iddiası tamamen asılsız bir iddiadır. 12 Eylül darbesine bakın, 28 Şubat darbesine bakın, bunların oradan güç devşirdiğini görürsünüz. Sadece Türkiye’deki darbecilerden değil, uluslararası bazı çevrelerden, özellikle istihbarat örgütlerinden güç devşirdiğini görürsünüz. Her işlerinde tedbir adı altında o 40 yıllık gizlenme taktiklerini kullandılar. Bu şebekenin yargı içindeki maşaları ile nasıl hukuk cinayeti işlediklerini geçmişte fark edilebilmek kolay değildi. Mağdurlar, maruz kaldıkları zulmü biliyorlar da ama ateş düştüğü yeri yakıyor bizim de milletin de gerçeklerden haberdar olmamız çok ustaca  engelleniyordu. İşte böcek soruşturması, Bazıları ‘neden 2 yıl beklediniz’ diye soruyor. Biz 2 yıl beklemedik, ama onlar maşaları yoluyla 2 yıldır bu soruşturmanın üzerini örtüyor, bugün de hala üzerini örtmenin ahlaksızca mücadelesini veriyorlar. Biz bunun takipçisiyiz.”
ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ OLMASA, ŞU ANDA DIŞARI ÇIKANLAR HALEN İÇERİDE OLACAKLARDI
Erdoğan, 2010 yılındaki Anayasa referandumunun tahliyelere zemin hazırladığını kaydererek; “Sırf kendileri gibi düşünmüyor diye, sırf onları deşifre ediyor diye, masum insanları dahi nasıl zindana attıkları tek tek ortaya çıkıyor. Darbeyle, darbe girişimleriyle mücadele ediliyor görüntüsü altında gerçek zanlıların yanında masum insanların da nasıl mahkum edildiği bugün tek tek ortaya çıktı. 2010 yılında yaptığımız Anayasa değişikliği bugün geçte olsa hatadan dönüşün vasıtası olmuştur. O Anayasa değişikliği olmasa, şu anda dışarı çıkanlar halen içeride olacaklardı. Bugün Evet, Hayır’cılara yaradı. Bazıları cezaevinden çıkınca oradan intikam ifadeleriyle bağırıp çağırıyorlar. Sen bir defa intikam ifadelerini bırakta kendine gel, daha hala kendine gelememişsin. E ne olacak, kılavuz ortada kendileri de ortada” diye konuştu.
ORTAYA DAHA ÇOK BİLGİ, BELGE ÇIKACAK
  Yargıda çok ciddi bir itibar kaybı olduğunu dile getiren Erdoğan; “Anayasa Mahkemesi, o Anayasa değişikliğinde HSYK seçimleriyle ilgili değişikliği yapmasa, yargı şu an bu kadar tartışılıyor olmayacaktı. Çok ciddi bir itibar kaybı var. Güvenilirlik diye bir şey kalmadı. Böyle bir durum var. Onun için yargının kendini check etmesi gerekiyor. 2010 yılına kadar CHP zihniyeti yargıda egemenliğini sürdüyordu. 2010 yılından sonra da CHP’nin yol arkadaşı olan Pensilvanya şebekesi yargıda egemenliği ele geçirmeye çalıştı. Biz buna izin vermedik, vermeyeceğiz. Yargı birilerinin arka bahçesi değil, söz verdiğimiz gibi milletin yargısı olacak. Ortaya daha çok bilgi, belge çıkacak. Yargı, emniyet içinde nasıl vicdan dışı komplolara giriştikleri tek tek ortaya çıkacak. Ben yargının içinde milliyetperver olan yargı mensuplarına güveniyorum. Bu süreci onlar, inşallah aslına dönüştürecekler” ifadelerini kullandı.
KOYMADIKLARI DA NE MALUM?
  Böcek soruşturmasını değerlendiren Erdoğan; “Bir ülkenin başbakanın ofisine dinleme cihazı koyulması sadece başbakana değil, o ülkenin tamamına yapılmış çok büyük bir ihanettir. Başbakanın ofisine bu böcekleri koyanlar, kim bilir millete neler yaptılar, yapıyorlar. Onbinler kişiyi dinlemişler. Bu ülkede birileri çıkıp polis üniforması içinde başbakanın ofisine dinleme cihazı koyuyorsa yarın gidip hakimin savcının yatak odasına kamera koymaktan da çekinmez. Koymadıkları da ne malum? Bunu açıkca söyledim. Çekinmediler, bunu da yaptılar” dedi.
KİTAP YAZMA HAZIRLIĞI YAPTI DİYE İNSANLAR MAHKUM EDİLİYOR
Erdoğan, “Pensilvanya çetesi hakkında yazı yazdılar diye hergün gazeteciler savcıya ifade veriyorlar” diyerek şunları kaydetti; “Pensilvanya şebekesi hakkında kitap yazma hazırlığı yaptı diye, bakın kitap yazdı diye değil, hazırlığını yaptı diye insanlar mahkum ediliyor. Ama başbakanın ofisine dinleme cihazı koyan zanlılar, Dışişeri Bakanlığı’ndaki en mahrem toplantının dinlenmesinden haberi olanlar ellerini kollarını sallayarak dolaşabiliyoruz. Biz bu ifadelerimizle yargıya müdahale etmiyoruz, tam tersine yargıya görevini hatırlatıyor, yargıya çok ciddi bir sorunun varlığını gösteriyoruz. 17 Aralık’ta, 25 Aralık’ta biz dik durmasaydık ortada yargı diye bir şey kalmayacaktı. Selam örgütü diye bir şey uydurdular. Şahsımı örgüt lideri yaparak hazırladıkları fezlekeyle kendilerine tabi olmayan kim varsa alıp götüreceklerdi.”

Kaynak:
#

SENDE YORUM YAZ