logo

Karaburun 44

Konutunu halka açtı

Konutunu halka açtı
DANİMARKA Başbakanı Helle Thörning Schmidt, eski Başbakan Rasmussen döneminde başlatılan geleneği sürdürdü ve cadılar bayramında başbakanlık konutunu halka açtı. Cadılar bayramına binlerce Danimarkalı ve göçmen katıldı, masalarıyla sandalyeleriyle konutun bahçesinde piknik yaptı.
Konutunu halka açtı

Başbakan Helle Thörning Schmidt, her yıl olduğu gibi bu yıl da cadılar bayramını halkıyla birlikte kutladı. Başbakanlık konutunun bahçesini halka açan Helle Thörning Schmidt, küçük binici Suzan Turan’a da ayrı ilgi gösterdi. Schmidt, Suzan Turan’ı görünce yanına çağırarak birlikte basına poz verdi. Schmidt, Suzan’a, “Binicilik nasıl gidiyor?” diye sordu. Suzan Turan da “İyi” cevabını verdi. Başbakan Schmidt, çocukların selfie çektirme tekliflerini de geri çevirmedi. Schmidt yaptığı konuşmada, başbakanlık konutunun eski Başbakan Rasmussen döneminde cadılar bayramı vesilesiyle halka açıldığını belirterek, “Her yıl cadılar bayramında çalıların üzerine asılı cadı yakılırdı. İlk defa bir erkek büyücü ekledik. Bu yıl bir önceki yıla göre daha güzel geçiyor. İyimserliğimiz ve ileriye dönük umutlarımız artıyor. Danimarka krizden çıkarak güzel günlere doğru ilerliyor. Ülkemizi kalkındırmak, krizden çıkarmak ve güvenli bir ülke yapmak için hepimiz el ele verdik. Başbakanlık konutunu halkımıza açarken, birlikteliğin evden dışarı çakarak toplanmanın aramızdaki bağları güçlendirdiğini düşünüyoruz” dedi.
Helle Thörning Schmidt, konuşmanın ardından üzerinde cadı ve büyücü bulanan çalıları ateşe verdi. Ardından Lyngby Belediyesinin Klasik orkestrası eşliğinde şarkılar söylendi. Konutun bahçesinde çadır kurarak faaliyetler düzenleyen izciler de halka krep ve içecek ikram ettiler. Binlerce Danimarkalı ve yabancının katıldığı cadılar bayramında, polisin yine gözle görülür ve halkı rahatsız edici bir önlem almaması takdirle karşılandı.

#

SENDE YORUM YAZ