logo

Karaburun 44

Yakalanmamak için çarşaf giymiş

Yakalanmamak için çarşaf giymiş
BURSA’da yaşayan kız kardeşi Latmira Kehursayev’in (24) gönül ilişkisine girdiği evli olan Ahıska Türkü Vetan Mavludov’un (33) öldürüldüğü, 2 kişinin yaralandığı olaya karıştığı iddiasıyla aranan, İstanbul’da yaşayan Çeçen komutanın büyük kızı Laura Kehursayev (27) ve dini nikahlı eşi Muhammet Borçhaev (30), İstanbul’da seyyar satıcı kılığına giren polisler tarafından yakalandı. Yakalanmamak için çarşaf giyen Çeçen komutanın kızı ile eşi Bursa’da tutuklandı.
Yakalanmamak için çarşaf giymiş

Merkez Osmangazi İlçesi Panayır Mahallesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre İstanbul’da bulunan ve Çeçenistan’da komutanlık yapan Sultan Kehursayev’in kocasından boşandıktan sonra 6 yaşındaki çocuğu ile Bursa’da yaşayan kızı Latmira Kehursayev, evli ve 5 çocuk babası olan Vetan Mavludov ile gönül ilişkisi yaşamaya başladı. Bu ilişkiyi öğrenen genç kızın İstanbul’da yaşayan ablası Laura Kehursayev, geçtiğimiz 11 Haziran günü, Vetan Mavludov’u telefonla arayarak kızkardeşinden uzak durmasını istedi.

Yaşanan tartışma sonunda sinirlenen Laura Kehursayev, aynı gün aralarında dini nikah ile yaşadığı Muhammet Borçhaev’in de bulunduğu 8 kişi ile birlikte iki otomobille, Bursa’ya Panayır Mahallesi’ne geldi. Laura Kehursayev, kızkardeşi Latmira Kehursayev ve Vetan Mavludov’u konuşmak için çağırdı.

1 KİŞİ ÖLDÜ, 2 KİŞİ YARALANDI

Belirtilen adrese Latmira Kehursayev tek başına, Vetan Mavludov ise arkadaşları Murat Demirel (35) ve Mahmut Eşref (36) ile geldi. Burada taraflar arasında yaşanan tartışma kısa sürede tabanca ve bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüşünce, 4 yerinden bıçaklanan Vetan Mavludov kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Aynı olayda göğsünden tek bıçak darbesi alan Murat Demirel ile tabancayla hafif yaralanan Mahmut Eşref ise Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde ameliyat edildi.

3 TİŞİ TUTUKLANDI

Olay sonrası, polis takip ettiği otomobillerden birini Kocaeli’de durdurdu. Araçta bulunan Gürcistan ve Çeçenistan uyruklu Maradi Onıani (43), Aslan Mikaledze (38) ile Gurem Gegesshıdze (30) gözaltına alındı. Bursa’ya getirilen zanlılar, çıkartıldıkları mahkemece tutuklandılar. Laura Kehursayev’in evinde yapılan aramada ise 6 kuru sıkı tabanca, bunlara ait fişekler, sahte pasaport ve pasaportun üzerine vurulan sahte mühür ele geçirdi.

POLİSLER YAKALAMAK İÇİN MISIR SATICISI OLDU

Olayın azmettiricisi olduğu gerekçesiyle aranan Çeçen Komutan Sultan Kehursayev’in kızı Laura Kehursayev ile birlikte yaşadığı Muhammet Borçhaev’in yakalanması için Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği tarafından 6 kişiden oluşan iki ayrı özel ekip kurdu. Ekipler, tanınmamak için çarşaf giyip güneş gözlüğü takan Laura Kehursayev ile saçlarını kısa kestirip, sakalını ise kestiğini tesbit ettiği ettiği Muhammet Borçhaev’in İstanbul Aksaray ve Pendik’te gidebilecekleri iki ayrı adresi belirledi. Seyyar satıcı gibi mısır ve çocuklar için şeker satan polisler, geçen perşembe günü Laura Kehursayev ile Muhammet Borçhaev’i Aksaray’da gördü.

DİRENMEYE ÇALIŞTI

Yakalanacaklarını anlayan siyah kuşak aikidocu olan Muhammet Borçkhaev, çevresini kuşatan polislere uzun süre dirense de etkisiz hale getirilip, Laura Kehursayev ile birlikte gözaltına alındılar. Çeçen komutanın kızının evinde yapılan aramada, yurt dışına kaçmaları için hazırlanan sahte pasaport ve sahte kimlikler ele geçirildi. Bursa’ya getirilen Laura Kehursayev verdiği ifadede, “Kızkardeşim ile olayda ölen Vetan Mavludov arasında gönül ilişkisi olduğunu biliyordum. Bu işi sonlandırmak için kendisini aradım. Bana küfür etti. Onunla yüz yüze konuşmak için Bursa’ya eşim ve adamlarıyla birlikte geldim. Tekrar küfür edince kavga çıktı. Ben kimseyi öldürmedim” dediği öğrenildi.

Sorgulamalarının ardından, cinayete azmettirmek suçundan adliyeye çıkartılan Laura Kehursayev ve Muhammet Borçhaev tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Olaya karıştığı öne sürülen üç kişi ise polis tarafından aranıyor.

#

SENDE YORUM YAZ