logo

Karaburun 44

Bank Asya iki ortaklığındaki hisselerini satıyor

Bank Asya iki ortaklığındaki hisselerini satıyor

Bank Asya iki bağlı ortaklığındaki tüm hisselerini 132 milyon TL karşılığında satma kararı aldı. Söz konusu şirketlerden Tuna Gayrimenkul’ün bünyesinde, AK Parti’nin uzun yıllar toplantılarını yaptığı Kızılcahamam Asya Termal Otel de bulunuyor.

                     Bank Asya iki ortaklığındaki hisselerini satıyorbank asya’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamaya göre banka Tuna Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndaki hisse payının tamamını 62.8 milyon TL karşılığında satacak. Bankanın Tuna Gayrimenkul’de yüzde 24.18 hissesi bulunuyor.

 

Banka aynı şekilde yüzde 99.93’üne sahip olduğu Nil Yönetim Hizmetleri’ndeki hisselerinin tamamını da 69.25 milyon liraya satacak. Her iki satışla ilgili olarak satış protokolleri imzalanırken, işlemlere ilişkin yasal izin ve diğer süreçler de başlatıldı.

Bank Asya iştirak ve bağlı ortaklıkları ile ilgili potansiyel satış fırsatlarının belirlenmesi, alıcı gruplarla görüşmelerin yapılması için genel müdürlüğe yetki verdiğini Haziran başında açıklamıştı.

Ak Parti’YE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Tuna Gayrimenkul şirketi bünyesinde, Kızılcahamam Asya Termal Otel bulunuyor. Söz konusu tesis, AK Parti’nin istişare toplantılarına uzun yıllar ev sahipliği yaptı. Ancak 17-25 Aralık sonrası, AK Parti, son istişare toplantısını Afyon’da yaptı. Tuna Gayrimenkul’ün bünyesinde, yapımı devam eden üç gayrimenkul projese daha bulunuyor. Nil Yönetim Hizmetleri şirketi ise, Asya Termal’de işletmecilik hizmeti veriyordu.

#

SENDE YORUM YAZ