logo

Karaburun 44

Bayrağı indirmeye çalışan kişinin vurulma anının hemen sonrası

Bayrağı indirmeye çalışan kişinin vurulma anının hemen sonrası
Antalya’da girdiği polis merkezi bahçesindeki bayrağı indirmeye çalışan bir kişi polis tarafından bacağından vuruldu.

Bayrağı indirmeye çalışan kişinin vurulma anının hemen sonrası

Antalya’da girdiği polis merkezi bahçesindeki bayrağı indirmeye çalışan 19 yaşındaki Cengiz Önkal, polis tarafından bacağından vuruldu. Muratpaşa İlçesi’ndeki Bahçelievler Polis Merkezi’ne saat 19.50 sıralarında giden Cengiz Önkal, bir konuyla ilgili müracaatta bulunacağını belirterek, polis merkezinin bahçesine girdi. Polis merkezi önünde bir süre çevreye bakınan Önkal, aniden bayrak direğine tırmanmaya başladı. Polis merkezindeki kapı nöbetçisinin uyarısına rağmen tırmanmaya devam eden Cengiz Önkal, bayrağı indirmeye kalkışınca, polis memuru iki kez havaya uyarı ateşinde bulundu. Buna rağmen girişimine devam eden Önkal, sağ bacağından vurulup etkisiz hale getirildi. Önkal, polis tarafından çağrılan ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Konuyla ilgili geniş çaplı araştırma yapan polis, Önkal’ın asayiş suçlarından çok sayıda suç kaydının olduğunu belirledi.
TABURCU EDİLDİ ANTALYA’da polis merkezi önündeki bayrağı indirmeye çalışırken görevli polis memuru tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilen Ağrı nüfusuna kayıtlı 19 yaşındaki Cengiz Önkal tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.
Ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan şüpheli ifade vermezken, bugün sabah saatlerinde taburcu edildi. Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde sorguya alınan şüphelinin parmak izi alınması için Olay Yeri İnceleme ekipleri çağrıldı.
Gasp, kapkaç gibi suçlardan kaydı olan Cengiz Önkal’ın daha önce de Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından ifadesinin alınıp bırakıldığı öğrenildi. Emniyette sorgusu süren Cengiz Önkal’ın öğleden sonra adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
VURULMA ANI
Antalya’da polis merkezi önündeki direkte asılı olan bayrağı indirmeye çalışırken görevli polis memuru tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilen 19 yaşındaki Cengiz Önkal, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
Diğer yandan, Cengiz Önkal’ın vurulma anı, bölgede oturan bir vatandaş tarafından görüntülendi. Görüntülerde, bayrak direğine tırmanan şüpheliyi uyarmak için iki el havaya ateş eden polis memuru, daha sonra direğin ortasına kadar tırmanan Önkal’ın sağ ayak topuğuna ateş ediyor. Kayarak inen şüheli, çimenlerin üzerine yığılıyor. Polis merkezine çağrılan ambulansa alınmak üzere sedyeye konulan gencin ellerine kelepçe takılıyor ve ardından da ambulansla hastaneye götürülüyor. Bu sırada çevredeki apartmanlarda oturan vatandaşların Önkal’a tepki gösterdiği duyuluyor.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

#

SENDE YORUM YAZ