logo

Karaburun 44

Emniyette gece yarısı operasyonları

Emniyette gece yarısı operasyonları
Bir polisin gözaltına alındığında üniformalı olması dikkati çekti. Terörle Mücadele Şubesinin eski Emniyet Müdürü Ömer Köse kelepçesiz girdiği hastaneden kelepçelenerek çıkarıldı.

Emniyette gece yarısı operasyonları

İstanbul polisinin gece yarısı başlattığı, günün ilk ışıklarında da süren operasyonlarda aralarında İstanbul Emniyetinin üst düzey kadrosunda görev yapmış eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyoların, 17 Aralık ve 25 Aralık soruşturma ve operasyonlarında görev yapan polislere yönelik olduğu belirtiliyor.İLK GÖZALTILAR HASTANEYE GETİRİLDİ.

Geceyarısı başlayan gözaltı ve operasyonlara dair ilk görüntüler hastanede kaydedildi. Saat 03.30’dan itibaren gözaltına alınanlar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sağlık kontrolü için getirilmeye başlandı.

ÜNİFORMALI POLİS GÖZALTINDA

Gözaltına alınanlar arasında bulunan bir polisin hastaneye getirildiğinde resmi üniformasını üstünde taşıyor olması dikkati çekti.
Hastaneye girişte üzerinde sadece resmi kıyafeti bulunan polise meslektaşları, sağlık kontrolünden sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün (TEM) yeleğini giydirdi.

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜNE KELEPÇE

İstanbul’daki geceyarısı operasyonları çerçevesinde gözaltına alınanlar arasında Emniyetin üst düzey kadrolarında çalışmış isimler de var. Bunlardan biri Terörle Mücadele Şubesi’nin eski müdürü Ömer Köse. Köse sabahın erken saatlerinde sağlık kontrölü için hastaneye getirildi. Hastaneye kelepçesiz giren eski emniyet müdürüne hastaneden çıkışta kelepçe takıldığı görüldü.
Elleri kelepçeli şekilde hastaneye getirilen bir başka kişi de habercilere “Günaydın arkadaşlar” diye seslendi.

POLİS LOJMANLARINDA ARAMA

Halkalı Fulya Sitesi’nde bulunan polis lojmanlarına saat 05. 00 sıralarında gelen polis ekipleri bazı adreslerde arama yaptı. Operyona katılan polis ekibi, bina girişinde bekleyen habercileri “Arama kararımız var” diye uyararak bulunduğu yerden uzaklaşmaları istedi. Arama yapılan adreslerden birinde polislere kapıyı eski Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu açtı. Polislerle asansöre binen Topçu, bir süre sonra camdan çıkarak basın mensuplarına hitaben “Bana geldiler zannettim ama evime gelen giden olmadı.” diye seslendi.

HALKALI’DA GÖZALTINA ALINAN BİR KİŞİ EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Sabahın ilk ışıklarıyla başlayan operasyon kapsamında Halkalı’da bulunan siteye çok sayıda polis ekibi geldi. Belirlenen adreslere giren polis memurları bazı emniyet personelinin dairelerinde arama yaptı. Aramaların tamamlanmasının ardından toplanan deliller polis memurları tarafından araçlara taşındı. Fulya Sitesi C2 – 13 bloktan yapılan aramaların ardından bir emniyet personeli ellerinde kelepçeyle gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Hikmet Kopar isimli müvekkilinin gözaltına alındığını belirten avukat Özgür Gümüş gazetecilere yaptığı açıklamada “Bana gösterdikleri kağıttaki gerekçe, suç işlemek için arkadaşlar teşekkül halinde, hükümeti ve devleti silahlı teşekkülle devirmeye teşebbüs, resmi evrakta sahtecilik, TCK 312 var, 316 ve 317 var, 257 var. Bu arkadaşlar benim gördüğüm, şu ana kadar katıldığım aramalarda, organize suç dosyalarına baktığım dosyalarda, şubelerini bilemiyorum. Ama gelenler başka, başka şubelerden. İstihbaratta da, organizede de çalışmış olabilir. Pırıl, pırıl arkadaşlar benim gördüğüm kadarıyla. Benim müvekkilimin dairesinde arama bitti. Diğer daireleri bilemem. Müvekkilim ifadeye başvurulmak üzere şubeye götürüldü” dedi.
Emniyet personelinin yoğun şekilde ikamet ettiği sitede polis ekiplerinin bekleyişi sürüyor.

DİYARBAKIR’DA 2 RÜTBELİ, İZMİR’DE 1 KOMİSER YARDIMCISI GÖZALTINDA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Diyarbakır’da 2 rütbeli emniyet personeli gözaltına alındı.

İZMİR’DE DE BİR GÖZALTI

Operasyon kapsamında İzmir’de de bir komiser yardımcısı gözaltına alındı. İzmir’deki görev yerine son zamanlarda atandığı öğrenilen bir komiser yardımcısı operasyon kapsamında gözaltına alındı. İsmi açıklanmayan komiser yardımcısı İstanbul’a götürülecek.

 

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ