logo

Karaburun 44

Usta oyuncu vefat etti

Usta oyuncu vefat etti
GEÇİRDİĞİ kalp krizi sonucu hayatını kaybeden tiyatro ve sinema oyuncusu Çolpan İlhan, Pazar günü Zincirlikuyu mezarlığında eşi Sadri Alışık’ın yanına defnedilecek.

Usta oyuncu vefat etti

Dün akşam 78 yaşında aramızdan ayrılan usta oyuncu için Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde tören düzenlenecek.

Çolpan İlhan’ın Nişantaşı’nda bulunan evi önünde bekleyen basın mensuplarına torunu Sadri Alışık açıklama yaptı. İlhan’ın kalp yetmezliği sıkıntısı yaşadığını belirten Alışık “Annemizi, ustamızı, ailemizin onurunu kaybettik. Hiç beklemediğimiz, ani gelişen bir olayla bu günü yaşıyoruz. Kalp yetmezliği vardı ama bu beklemiyorduk” şeklinde konuştu.

Taziye için İlhan’ın evine gelen oyuncu Seray Sever “Beraber vakit geçirdiğim, anne gibi gördüğüm, sizler için duayen, benim için aileden biriydi” dedi. Çolpan İlhan’ın çalışanları da duydukları üzüntüyü dile getirdiler. Usta sanatçı için Pazar günü saat 10:30’da Muhsin Ertuğrul sahnesinde anma töreni gerçekleştirilecek. İlhan’ın naaşı Teşvikiye caminde kılınacak öğle namazının ardından eşi Sadri Alışık’ın mezarının bulunduğu Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecek.

CUMHURBAŞKANI GÜL, ÇOLPAN İLHAN İÇİN TAZİYE MESAJI YAYIMLADI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bugün hayatını kaybeden sanatçı Çolpan İlhan’ın ölüme nedeniyle bir taziye mesajı yayımladı. Gül, İlhan’ın tiyatro ve sinema dünyasında iz bırakan bir sanatçı olduğunu dile getirerek, ailesine ve sanat camiasına başsağlığı diledi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün mesajı şöyle; ‘Kıymetli tiyatro ve sinema sanatçısı Çolpan İlhan’ın vefatından derin üzüntü duydum. Seçkin bir sanatçı olarak, rol aldığı oyun, film ve dizilerle tiyatro ve sinemada iz bırakan Çolpan İlhan’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.’

ALIŞIK AİLESİNE TAZİYE AKINI

Dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden tiyatro ve sinema oyuncusu Çolpan İlhan’ın Nişantaşı’nda bulunan evi taziye akınına uğradı.

Usta sanatçının ölüm haberini alan sevdikleri ve yakınları İlhan’ın evine koştu. Ziyaretçiler arasında, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar da vardı. İlhan ailesine başsağlığı dileklerini ileten Başkan Hazinedar, çıkışta basın mensuplarına, “Çolpan İlhan, Muhsin Ertuğrul ekolünün son temsilcilerinden birisi. Sadri Alışık’ın eşi olmasının ötesinde, bir tiyatro ekolünün önemli bir ismi” şeklinde açıklama yaptı.
Çolpan İlhan’ın oğlu Kerem Alışık’ın eski eşi Sibel Turnagöl, İlhan ile en son dün görüştüklerini ve çok iyi vakit geçirdiklerini söyledi. Turnagöl, Çolpan İlhan için, “Hiçbir zaman kayınvalidem olmadı; her zaman annem ve en iyi dostum oldu” ifadesini Arzum Onan, Demet Evgar ve Azra Akın da Alışık ailesine taziyelerini sundu.

 

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ