logo

Karaburun 44

Sancaktepe ve Gazi Mahallesi’nde olaylar çıktı

Sancaktepe ve Gazi Mahallesi’nde olaylar çıktı
Sancaktepe Ankara Caddesi üzerinde iki grup arasında çıkan olaylara polis tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.

Sancaktepe

Olaylarda Sarıgazi Halkların Derneği binasına molotofkokteyli atılıp camları kırıldı. TOMA ve akrep tabir edilen zırhlı polis araçlarıyla olayların yaşandığı caddeye giren polis, grupları dağıtmak için tazyikli su ve gaz bombası kullandı. Atılan gazlardan mahalleli de etkilendi. Olaylarda Halkların Derneği binası maddi hasara uğradı. Atılan gazlardan mahalleli de etkilendi. Dernek önünde barikat kurulurken, binanın çatısına çıkan bir kaç kişi söktükleri kiremitleri TOMA ve zırhlı araçların üzerine attı.

SANCAKTEPE’DE TOMA’YA MOLOTOFLU SALDIRI

Sancaktepe’de gerginlik devam ederken, polisin barikat kurarak taş ve şişe atan gruba müdahalesi sürüyor. Çevik kuvvet ekipleri Aşık Veysel Caddesi üzerinde barikat kuran grubu TOMA ve zırhlı araçlarla dağıtmaya çalışıyor. Müdahale sırasında TOMA’ya 2 molotof isabet etti. Çıkan yangına takviye olarak gelen diğer bir TOMA’dan sıkılan su ile söndürüldü. Grup cadde üzerinde park halindeki bir minibüsü iterek barikat kurdu. Barikata konan bir potada dikkat çekti. Bölgede gerginlik devam ediyor.

GAZİ MAHALLESİ DE KARIŞTI

Sultangazi Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde toplanan bir grup, saat 16.30 sıralarında yolu trafiğe kapattı. Yolun kapatılması üzerine polis ekipleri gruba müdahale etti. Biber gazı ve TOMA’dan sıkılan tazyikli su ile müdahale edilen grup üyeleri ara sokaklara kaçtı. Polisin geri çekilmesi üzerine grup üyeleri ara sokaklardan yine caddeye çıktı. Polis ve göstericiler arasında gerginlik sürerken, polisin güvenlik önlemlerini arttırdığı görüldü.

GAZİ MAHALLESİ’NDE OLAYLAR GECE DE DEVAM ETTİ

Sultangazi Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi üzerinde gündüz saatlerinde başlayan olaylar gece de devam etti. Gruba polis biber gazı ve TOMA’dan sıkılan tazyik su ile müdahale ederken, grup üyeleri ara sokaklara kaçtı. Polisin geri çekilmesi üzerine grup üyleri tekrar caddeye çıkarak yolu trafiğe kapattı. Grubun caddede ateş yakması üzerine TOMA tekrar gruba müdahale etti. Yakılan ateş TOMA’dan sıkılan su ile söndürüldü. Gruba biber gazı ile müdahale edilirken, grup üyeleri ara sokaklara kaçtı. Polisin güvenlik önlemleri sürüyor.

 

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

#

SENDE YORUM YAZ