logo

Karaburun 44

Abdullah Bey’in partimize

Abdullah Bey’in partimize
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, devir teslim töreninin ardından AK Parti’ye dönmesini değerlendirdi

Abdullah Bey'in partimize

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, devir teslim töreninin ardından AK Parti’ye dönmesini değerlendirerek; “. Abdullah beyin partimize dönmesinden daha doğal hiçbir şey olamaz. Böyle bir adımı atması doğaldır. Birileri bunu farklı yerlere çekiyor, çekmek istemekleri onların da doğaldır” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün veda resepsiyonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan, 27 Ağustos parti kongrelerini yapacaklarını belirterek; “Büyük kongreye kadar partimizin yönetim değişikliği olmuyor. Sadece genel başkan. Zaten tek maddelik bir gündemle toplanacak. O da genel başkan seçimidir. Gündem bu, o kadar” dedi.

Abdullah Gül’ün AK Parti’ye dönmesine ‘devir teslimden sonra bir mani olmadığını’ kaydeden Erdoğan, bir gazetecinin ‘Ama genel başkan olamayacak’ şeklindeki sorusuna “Şu anda o şey değil. Bizim siyasette boşluk, asla kabul etmez. İlk iş doğabilecek boşlukları ortadan kaldırmaktır. Atılacak adım sadece buna yöneliktir. Partinin başında ayrı bir kişi, Başbakanlıkta ayrı bir kişi bu yanlış bir olaydır, süreçtir. O yüzden, birazda gelecek noktasında inanıyorum ki partide de taşlar yerine çok daha iyi oturacaktır. Abdullah beyin partimize dönmesinden daha doğal hiçbir şey olamaz. Böyle bir adımı atması doğaldır. Birileri bunu farklı yerlere çekiyor, çekmek istemekleri onların da doğaldır. O çekmek isteyenlere bir tavsiyede bulunuyorum; gitsinler CHP’yle uğrassınlar, MHP’yle uğraşsınlar. Onların hali ortada. Onların kendilerine çeki düzen vermeleri lazım” diye yanıt verdi.

Erdoğan, kabine değişikliği ile ilgili bir soruya ise “Bu çok erken bir soru, biraz sabırlı olun” diye yanıt verdi.

 

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ