logo

Karaburun 44
23 Ağustos 2014

Ekonomi yönetimi değişmesin

Ekonomi yönetimi değişmesin
İş dünyası, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan adaylığını “ekonomi yönetimine dokunmayın” mesajlarıyla karşıladı.

Ekonomi yönetimi değişmesin

İş dünyası temsilcilerinin yaptıkları açıklamalarda, mevcut ekonomi yönetimin korunması talebini içeren mesajlar verildi.
İş dünyasından Davutoğlu’nun başbakan adaylığı ile ilgili açıklamalar şöyle:
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, “Ülkemizin başarılı dış politikasının mimarlarından olan Sayın Davutoğlu’nun Başbakan olarak da büyük hizmetlerde bulunacağına yürekten inanıyorum. Sayın Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi ile birlikte düşündüğümüzde Türkiye’nin, yaşadığı bu değişimden güçlenerek ve daha da gelişerek çıkacağından şüphem yoktur. Sayın Bakanımızın adaylığının ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, kendisine başarılar dilerim” dedi.

MEVCUT EKONOMİ YÖNETİMİ KORUNMALI

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye için yeni bir dönem başladığını belirterek, “Yeni kabine oluşturulurken uyum içinde çalıştığımız ekonomi yönetiminde bir değişikliğe gidilmemesini arzuluyoruz. İstikrarın önemini ve sonuçlarını son 10 yılda tüm Türkiye gördü. Üst üste yaşanan seçimlerden ülke olarak yüzümüzün akıyla çıktık” mesajını verdi.

“ÖNCELİĞİMİZ SÖZ DEĞİL İŞ OLMALI”

Genç Yönetici ve İşadamları (GYİAD) Derneği Başkanı Burcu Akdarı Toprak da, Türkiye’nin ve bölgenin önemli bir değişim sürecinden geçtiğine dikkat çekerek, “Komşu ülkelerde siyasal ve ekonomik istikrarsızlık alıp başını giderken, Türkiye’nin seçim sürecini geride bırakmasını önemli ve değerli görüyoruz. Yeni ve güçlü bir Türkiye’nin yaratılması için siyasal tartışmalara artık bir nokta koyup, ekonomiye, üretime ve istihdama odaklanmamız gerekiyor. Artık önceliğimiz söz değil iş olmalı” dedi.

“YENİ HÜKTÜMET İLE İHRACATIMIZI DAHA DA ARTIRACAĞIZ”

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin de bölgesel çatışmaların, piyasa hareketliliğini ve ihracatı olumsuz etkilediğine dikkat çekerek, “Buna karşın ihracatta iyi bir ivme yakalayan Türkiye ayakkabı sektörü hızlı bir büyümeye imza atıyor. Yeni kurulacak hükümet ile Türkiye ekonomisine değer katmak için elimizden geleni yapacağız. Sayın Davutoğlu’nun Başbakanlığında kurulacak yeni hükümetimiz ile uyumlu ve başarılı işlere imza atıp ihracatımızı daha da artıracağız” dedi.

“DEMOKRASİMİZ DAHA DA PEKİŞECEK”

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, “Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun adaylığı ile demokrasi tarihimizde yeni bir dönem başlarken, huzur, güven ve istikrar eşliğinde demokrasimizin daha da pekişeceğine dair inancımız tamdır. Yakın dönemde olduğu gibi bu yeni dönemde de finansal istikrarın korunarak artık ekonominin ülke gündeminde daha ağırlıklı bir yer edinmesini temenni ediyor, üretimden ve yatırımlardan beslenen ve ihracat ağırlıklı, sürdürülebilir bir büyüme modelinin, ekonomimizin temel hedefi olması inancıyla Sayın Ahmet Davutoğlu’na başarılar diliyoruz” dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ