logo

Karaburun 44

CHP İl Başkanı Engin: Polise operasyon, limanın intikamı

CHP İl Başkanı Engin: Polise operasyon, limanın intikamı

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, havuz medyasında çıkan bir kupürle başlatılan polise yönelik operasyonu eleştirdi. Engin, bugün havuz medyasındaki kendisine yönelik eleştirilere de cevap verdi. İzmir’de polise yönelik operasyonu, “AKP’nin İzmir Büyükşehir belediye başkan adayının bir akrabasıyla ilgili olarak geçtiğimiz dönemde yapılan liman operasyonunun intikamı niteliğinde.” diye değerlendiren Engin, havuz medyasının kendisine yönelik eleştirilerine de, “Bu ülkede yaşayan tüm insanlarımız için AKP’nin hukuk tanımaz, insaf ve adaletten uzak zihniyetiyle savaşmaya sonuna kadar devam edeceğiz. Kim haksızlığa uğrarsa yanında dururuz.” diye cevap verdi.

cHP
AKP iktidarının geldiği günden bu yana Türkiye’de en büyük sıkıntının adaletsizlik olduğunu ifade eden Ali Engin, “Adalet kurumunun kişilere göre, yandaşlıklarına göre işletilmesidir. Buna ne Hakk razı olur ne de kul. İçinde birazcık insanlık olan ve vicdan olan herkes bu duruma isyan eder. Bizler adaletin herkese lazım olacağını hep söyledik. Tarih de bizi bu konuda yanıltmadı. Her zaman haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin karşısında durduk, durmaya da devam edeceğiz.” dedi.

‘KİM HAKSIZLIĞA UĞRARSA YANINDA DURURUZ’

Son olarak İzmir’de polise karşı yürütülen operasyonların, yerel seçim döneminde yürütülen liman operasyonunun intikamı niteliğinde olduğunu aktaran Engin, “Liman opearasyonunun intikamını almak için uygulanan ayrımcılığa ve hukuksuzluğa da hukuka ve insana olan inancımızdan dolayı karşı çıkıyoruz. Maalesef günümüzde polis AKP’nin bakanı, belediye başkan adayı, Başbakan veya yandaşlarının işine gelecek operasyonlar yaptığında iyi, onların ve yandaşlarının yolsuzluklarını, hırsızlıklarını ortaya çıkarmaya başladı mı kötü oluyor. Bu anlayış nasıl faşizan, baskıcı ve sadece kendini düşünen bir iktidara sahip olduğumuzun da açık bir göstergesidir. Hukuk kime lazım olursa, adalet ne zaman sekteye uğrarsa çıkar konuşuruz. Adaletsizliğin olduğu yerde biz, haksızlığa uğrayan bizden mi değil mi diye bakmayız. Çıkar, nerede bir haksızlık varsa söyler, mazlumun, hakkı yenilenin yanında durur, yapılan zulmü, uygulanan ayrımcılığı açık açık söyleriz. Bizim inancımız da siyasi ahlâkımız da bunu gerektirir. Kimse bizden AKP gibi sadece kendimize yakın olanların hakkını savunup diğerlerini yok saymamızı beklemesin.” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ