logo

Karaburun 44

AK Parti’de veda kongresi

AK Parti’de veda kongresi
AK Parti’nin yeni genel başkanını seçeceği olağanüstü kongresi bugün toplanıyor. “Hep birlikte yeni Türkiye” sloganının kullanılacağı kongreye 10 bine yakın isim davet edildi. 12. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan’ın genel başkan ve başbakan olarak son kez kürsüye çıkacağı kongrede, misafirlere Türk bayrağı ile parti bayrağı dağıtılacak.

AK Parti'de veda kongresi

Saat 10.00’da başlaması planlanan kongreye 09.40’da Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’nun, 09.45’te de Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın birlikte geleceği bildirildi.

AK Parti’de 12. Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan’a veda edip Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkan olarak seçileceği kongrenin hazırlıkları tamamlandı. Kongrenin ana sloganı “hep birlikte yeni Türkiye”

Ankara Arena spor salonunda gerçekleştirilecek kongrenin açılış konuşmasını Erdoğan yapacak. Ardından Ak Parti’nin 12 yıllık icraatlarının yer aldığı kısa bir film gösterilecek. Edinilen bilgiye göre, hazırlıkları devam eden kongreye 10 bine yakın isim davet edildi. Salonun dışında yer alacaklarla birlikte bu sayının 30 bine çıkması bekleniyor.

“Engelli dostu” olarak ifade edilen kongre için 100’e yakın engelli isme gönderilmek üzere özel davetiye hazırlandı.

Görme engelliler için braille alfabesinde hazırlanan davetiyelerin yanı sıra kongreyi takip edecek olan işitme engelli katılımcılara ise işaret dili bilen özel görevliler yardımcı olacak. Kongrede ayrıca başta iİngilizce ve Arapça olmak üzere farklı dillerde simultane tercüme hizmeti verilecek.

Kongre sabahı tüm koltuklara kumanya ve ikramların yanı sıra birer türk bayrağı ile parti bayrağı bırakılacak. Ayrıca delegeler ve gelen konuklara kongre temalı 25 bin şapka dağıtılıcak. Kongre alanında ayrıca yabancı heyetler için kokteyl salonu da hazırlandı.

CHP, MHP ve HDP’nin aralarında yer aldığı 9 siyasi parti kongreye davet edildi. Ayrıca Türkiye’de görev yapan yabancı misyon şefleri ile yabancı siyasetçilere de davet gitti. Devlet başkanı ve başbakan düzeyinde ise davet gönderilmedi.

Kongreye ayrıca 700’e yakın yerli ve yabancı gazetecinin akredite olduğu öğrenildi.

CNNTÜRK

 

#

SENDE YORUM YAZ