logo

Karaburun 44

Beni ölüme götürüyordu

Beni ölüme götürüyordu
ADANA’da 28 yaşındaki Mustafa Gülağacı, geçen yıl boşandığı amcasının kızı 23 yaşındaki H.G. ile 6 yaşındaki oğlunu zorla otomobile bindirip kaçırdı.

Beni ölüme götürüyordu

İhbar üzerine harekete geçen polis, zanlının kullandığı otomobili kovalamaca sonrasında yakalayıp, kadın ile çocuğunu kurtardı. H.G., “Beni öldürmeye götürüyordu” diyerek ağladı.

Merkez Yüreğir İlçesi’nin Dedekorkut Mahallesi’nde oturan tarım işçisi Mustafa Gülağacı ile amcasının kızı H.G. 7 yıl önce nikahsız evlendirildi. daha sonra resmi nikahları yapıldı. H.G., şiddet uygulayan eşinden bir yıl önce boşanıp ailesinin yanına taşındı. Aynı mahallede oturan Mustafa Gülağacı ise ayrılmayı kabullenmeyip, eski eşini rahatsız etmeye başladı. Mustafa Gülağacı, dün öğle saatlerinde eski eşinin yaşadığı amcasının evine geldi. Evden zorla çıkardığı H.G. ile 6 yaşındaki oğlunu otomobile bindirip, hızla uzaklaştı.

Genç kadının kaçırıldığını gören ve yardım çığlıklarını duyan vatandaşlar, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine alarma geçen polis ekipleri, zanlının kullandığı 33 PL 066 otomobili Mithat Özsan Bulvarı’nda kovalamaya başladı. Kısa süren kovalamacadan sonra Mustafa Gülağacı, Mustafa Kemalpaşa Bulvarı’nda yolu kesen ekiplerce yakaladı. Mustafa Gülağacı, kelepçelenerek gözaltına alınırken, otomobildeki eski eşi H.G., “Beni öldürmeye götürüyordu” diye feryat edip gözyaşlarına boğuldu.

H.G. ile şüpheli Mustafa Gülağacı ifade için polis merkezine götürüldü.

Polis merkezine gelen H.G.’nin annesi Fatma G. de, “Eski damadımız kızımı öldürecekti” dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ