logo

Karaburun 44

Erdoğan’dan Gül’ü böyle uğurladı!

Erdoğan’dan Gül’ü böyle uğurladı!
12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devir teslim töreninde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, Devlet Şeref Madalyası takdim etti ve ardından askeri törenle uğurladı.

Erdoğan'dan Gül'ü böyle uğurladı!

ÇANKAYA KÖŞKÜ’NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

TBMM’de gerçekleşen mazbata teslimi ve yemin töreninin ardından, Çankaya Köşkü’nde devir teslim töreni yapıldı. 12’nci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’ne Cumhurbaşkanlığı forslu makam aracıyla geldi. Erdoğan’ı çiftini A Kapısı’nda Atlı Tören Birliği karşıladı. Edoğan, törenin yapılacağı Yeni Bina A Kapısı önüne kadar Atlı Tören Birliği’nin refakatiyle gitti. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunisa Gül, Erdoğan çiftini tören alanında karşıladı. İstiklal Marşı’nın ardından Erdoğan, A Tipi Askeri tören kıtasını selamladı. Erdoğan’ın askerleri selamlamasının ardından, devir teslim törenin yapılacağı Büyük Resepsiyon Salonu’na geçildi.

Burada 90’ın üzerinde yabancı konuğun ve hükümet ile devlet yetkililerinin katıldığı devir teslim töreni gerçekleştirildi. Törende İstiklal Marşı’ın ardından 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül konuştu. Gül’ün duygusal konuşmasında eşi Hayrunisa Gül’ün gözlerinin dolduğu görüldü.
Gül’ün konuşmasının ardından Cumhurbaşkan Erdoğan da bir konuşma yaptı. Erdoğan, konuşmasının ardından Gül’ü sahneye davet ederek, Cumhurbaşkanlığı forsu ve Devlet Şeref Madalyası’nı 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e takdim etti. Madalya takdim töreninin ardından, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi, 12’nci Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi tarafından törenle Çankaya Köşkü’nden uğurlandı.

 

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

#

SENDE YORUM YAZ