logo

Karaburun 44
01 Eylül 2014

Böyle giderse Fener maçı zor

Böyle giderse Fener maçı zor
Vahid Halilhodzic, maçtan sonra oyuncularına sinirlendi. Bosnalı hoca, “Böyle oynarsak Fenerbahçe maçı bile tehlikeye girebilir. Toparlanmamız gerekiyor. Hücum anlamında çok kötü olduğumuz bir gerçek” ifadelerini kullandı

Böyle giderse Fener maçı zor

FANATİK gazetesinde yer alan habere göre; Kayseri Erciyes önünde oynanan futboldan sonra Vahid Halilhodzic adeta küplere bindi. Öğrencilerinin performansından yakınan Bosnalı, “Fenerbahçe maçında da böyle oynarsak bizim için büyük bir tehlike olabilir. Aslında ligin ilk maçını kazanmak için gelmiştik. Güzel bir fırsatı kaçırdık. Defansif anlamda oyuncuların çok iyi bir oyun çıkardığını söyleyebilirim. Biri haricinde pozisyon vermedik. Defansif anlamında oyuna iyi hakim olduk. Bizim sıkıntılarımız maç içinde ofansif oyun kurmamız. Rostov takımına karşı sergilediğimiz mücadele gibi bir mücadele sergilemeye çalıştık ama yetersiz kaldık” diye konuştu. Sergilenen oyundan memnun kalmadığını belirten Halilhodzic, “Bu maçı kazanmalıydık. Trabzonspor ligin zirvesine oynamak istiyorsa bu tip maçları kaçırmamamız lazım. Bunlara sakatları da eklersek Sefa, Cardozo ve Deniz de sakatlandı. Hücum anlamında beklentilerim tatmin olmadı. 40 gün içinde birçok sıkıntıyla mücadele ettik” ifadelerini kullandı.

‘Transferde geç kaldık’

Yapılan takviyelerin zamanlamasını beğenmeyen deneyimli çalıştırıcı, “Transferlerde geç kaldık. Yeterli kadrom ve bütün oyuncularım elimde olduğu zaman 3 aylık bir uyum süresi var. O yüzden ilk aşamada benim sabırlı olmam lazım. Taraftarların da sabırlı olması gerekiyor. Hücumda birçok şeyi düzeltmemiz gerekiyor. Bir forvet gelecek. Kontenjan konusunu biliyorsunuz. Defansın bu şekilde yeterli olduğunu düşünüyorum. Fakat isteğimiz iki forvetten yana” dedi.

 

#

SENDE YORUM YAZ