logo

Karaburun 44

İddia doğru ise…

İddia doğru ise…
CHP’li Sezgin Tanrıkulu, 12 Ekim’de yapılacak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimleri öncesi, İstanbul Savcılığı’nın Yargıda Birlik Platformu’nun Ankara’da yapılacak toplantısı için İstanbul’dan otobüs kaldıracağı’ iddailarını Meclis’e taşıdı.

İddia doğru ise...

Tanrıkulu, TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde; ‘.İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Yargıda Birlik Platformu’nun Ankara’daki aday tanıtım toplantısı için Ataköy ve Başakşehir lojmanlarından araç kaldırıldığı veya kaldırılacağı iddiası doğru mudur?’ diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle sunduğu önergede, şu sorulara yer verdi; ”

1.İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Yargıda Birlik Platformu’nun aday tanıtım toplantısı için tüm Hakimlere ve Savcılara kısa mesaj gönderildiği iddiası doğru mudur?

2.İddia doğru ise, bu mesajın gönderilmesi ile ilgili bilginiz var mıdır? Bu mesajın gönderilmesi talimatını kim ya da kimler vermiştir?

3.İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Yargıda Birlik Platformu’nun Ankara’daki aday tanıtım toplantısı için Ataköy ve Başakşehir lojmanlarından araç kaldırıldığı veya kaldırılacağı iddiası doğru mudur?

4.İddia doğruysa, tarafsız olması gereken Başsavcılıkların bu tutumu hakkında HSYK tarafından herhangi bir işlem yapılacak mıdır?

5.İddia doğruysa, Başsavcılıklar kaldırılan veya kaldırılacak araçlar için bütçeyi nereden sağlamıştır? Bu araçlar için ne kadar bütçe ayrılmıştır?

6.Diğer Adliyelerin Başsavcılıkları tarafından Yargıda Birlik Platformu’na destek amaçlı herhangi bir çalışma yapılmış mıdır? Bu konuda Bakanlığınıza ulaşmış bilgi var mıdır?”

 

#

SENDE YORUM YAZ