logo

Karaburun 44

Kraliçenin askeri şaşırttı

Kraliçenin askeri şaşırttı
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in ikamet ettiği Buckingham Sarayı’nın önünde nöbet tutan askerlerden birinin uygun adım yürüyüşü sırasında yaptığı tuhaf hareketler görenleri hayrete düşürdü.

Kraliçenin askeri şaşırttı

Sarayı ziyaret eden turistlerden biri tarafından çekilen yaklaşık üç dakikalık görüntüde, disiplini ve sert mizacı ile tanınan İngiliz Kraliyet askerinin nöbet kulübesinden çıktıktan sonra kendi etrafında dönerken görülüyor.Adeta ‘kendini izleyenlere gösteri yapıyor’ izlenimi uyandıran askerin videosunu çekip internete yükleyen Andy Richards, ‘Majesteleri şaşıracak mı? Kraliçe tatildeyken muhafız asker görevi kötüye kullanıyor. Kıdemli subayı, onunla daha sonra sohbet edebilir’… diye yazdı.

Richards’ın videosu bir hafta içinde 400 binden fazla izlendi. Diğer yandan İngiltere Savunma Bakanlığı söz konusu video görüntülerinin gerçek mi yoksa şakadan mı ibaret olup olmadığının araştırıldığını belirtirken Ordu sözcüsü Ordu’nun yüksek standartlarına uygunluk göstermeyen askerlerin gereken ceza ile yüzleşeceklerini kaydetti.

 

Kaynak:
#

SENDE YORUM YAZ