logo

Karaburun 44
04 Eylül 2014

Kupalardan sonra otobüsü de haczedildi!

Kupalardan sonra otobüsü de haczedildi!
SPOR Toto 2’nci Lig Kırmızı Grup takımlarından Aydınspor 1923’ün bugün taksitleri ödenmediğinden takım otobüsü haczedildi.

Kupalardan sonra otobüsü de haczedildi!

Aydınspor 1923’de geçtiğimiz günlerde takımın forma ve diğer malzemelerini tedarik eden firmanın başlattığı icra takibi sonucu kulübün kupalarına el konulurken, bu kez de taksitleri ödenmediği için takım otobüsüne el konuldu. Süha Bayırlı’nın başkanlığı döneminde 210 bin TL’ye alınan otobüsün ilk 5 taksitinin ödenmesinden sonra bir daha ödeme yapılmadığı, bunun üzerine satıcı firmanın icra takibi başlattıığı bildirildi. Sabah saatlerinde kulübe gelen firma avukatı ve icra memurları otobüsü götürmek için gerekli işlemleri yürüttü. Bu arada bazı taraftarlar ve kulüp çalışanları, araç üzerindeki Efe figürlü siyah beyaz giydirmeyi söktü.

Aydınspor 1923 Başkanı Özgür Keskin, otobüsün haczedilmesinin kulübün yararına olduğunu söyledi. Normal değerinin yaklaşık 100 bin TL olduğununu öne sürdüğü otobüsün 36 ay taksitle 210 bin TL’ye alınarak kulübün zarara sokulduğunu iddia eden Keskin, şöyle dedi:

“Bu sorunu ilgili leasing firmasıyla uzun süredir görüşüyorduk. Ocak ayından bu yana ödeme yapılmadığı için 60 bin TL faiz birikmiş. Göreve geldikten sonra icra takibi başlatıldığını öğrenince ödeme yapmadık ve kısa süre önce icra tebligatı geldi. Süreç devam ederken bugün de icra memurları otobüsü haczetti. Bu aracı burada tutmak, kulübü 120 bin TL zarara uğratmak anlamına geliyordu. Bizim böyle bir lüksümüz yok.”

Öte yandan Şahin Kaya’nın başkanlığı döneminde haczedilen kupaları geri getirme konusunda verdiği söz hatırlatılan Başkan Keskin, “Verdiğim sözün arkasındayım. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. Kupaları geri getirebilmemiz için borç tadili gerekiyor. Borç tadilini yapıp ön ödemeyi gerçekleştirdiğimizde kupalarımızı getireceğiz. Kulübün neresini el atsak elimizde kalıyor. Ekstradan bir sürü borç çıktı. Eğer bu kulübü yürür vaziyette tutamazsak hedeflerimize ulaşamayız” diye konuştu.

 

#

SENDE YORUM YAZ