logo

Karaburun 44

Kader sorumsuzluğa bahane değil

Kader sorumsuzluğa bahane değil
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Mecidiyeköy’de 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör kazasıyla ilgili olarak Twitter’da açıklamada bulundu.

Devlet Bahçeli

10 işçinin hayatını kaybetmesinde büyük üzüntü duyduğunu belirten Bahçeli, “Tevekkül, tedbire engel değildir. Kader; sorumsuzluğa, vurdumduymazlığa, ilkelliğe bahane görülmemelidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mecidiyeköy’de 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör kazası ile ilgili olarak sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki takipçileri ile şu mesajları paylaştı:

“İstanbul Mecidiyeköy’de yapımı süren bir rezidans inşaatında meydana gelen ve 10 işçimizin hayatına mal olan kazadan büyük üzüntü duydum.
32’inci kattan zemine çakılan asansör; ekmeğinin peşine düşmüş 10 kardeşimizi sevenlerinden kopardı, sevdiklerini gözü yaşlı bıraktı.
İş güvenliği ve işçi sağlığı alanındaki zaaf ve aymazlıklar; denetim, dikkat ve kontrollerdeki zayıflıklar felaketlerin kapısını aralıyor.
Sürekli benzer faciaları yaşamaya mecbur muyuz? Devamlı surette ihmalkârlıkların ağır ve acı verici sonuçlarına katlanmak zorunda mıyız?
Mecidiyeköy’deki elim kazada hayata veda eden kardeşlerime Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.
Asansör kazasına yol açan her ayrıntının, her detayın titizlikle araştırılıp gün yüzüne çıkarılmasını ümit ediyor ve bekliyorum.
Tevekkül, tedbire engel değildir. Kader; sorumsuzluğa, vurdumduymazlığa, ilkelliğe bahane görülmemelidir.”

 

#

SENDE YORUM YAZ