logo

Karaburun 44

Apple beklenen bombayı patlattı!

Apple beklenen bombayı patlattı!
Apple’ın sayısız fotoğrafı internete sızan yeni telefonu iPhone 6 nihayet tanıtıldı. Ancak iPhone 6 yalnız gelmedi; tahmin edildiği gibi daha geniş ekranlı modeli iPhone 6 Plus da ortaya çıktı. Apple’ın son bombası ise yıllardır iWatch olarak anılan akıllı saatini dünyaya duyurmasıydı; ancak bir farkla… Cihazın ismi iWatch değil Apple Watch oldu. İşte Apple’ın yeni oyuncakları, özellikleri, çıkış tarihleri ve fiyatları…

Apple beklenen bombayı patlattı!

Apple Inc yeni geliştirdiği Apple Watch’ı, iPhone 6, iPhone 6 Plus ve mobile ödeme hizmetlerini dün akşam yapılan bir etkinlikle tanıttı. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan Apple’ın akıllı saati ve ay sonuna kadar raflarda yerini alması beklenen iPhone 6’nın Apple’ın hisselerine yeni bir ivme kazandırması bekleniyor.

iPHONE 6 VE iPHONE 6 PLUS

Apple böylelikle iPhone ve Apple Watch kullanıcılarını, mobil market üzerinden her an ücretlendirebilecek. Ayrıca Apple mobil market alanında bu servislerden belli bir komisyon alacak.

‘Telefon tablet’ olarak da adlandırılan iPhone6 Plus’ın ekran inceliği 7.1mm; iPhone 6’nın inceliği ise 6.9mm. 4,7 inç ekrana sahip iPhone 6 ‘da ve 5.5 inç’lik; iPhone 6 Plus’ta retina HD özelliği bulunmakta. iPhone 6’nın 199 dolardan satışa sunulması bekleniyor.

APPLE WATCH

Sadece iPhone 6 sahiplerinin kullanabileceği, Apple’nin akıllı saati Apple Watch ise kare bir ekrana sahip ve farklı bileklik seçenekleriyle birlikte piyasaya sunulacak. Klasik saatler gibi yanında bir kurma kolu bulunan dijital saatin, ekranı dokunmatik olarak tasarlandı. Özellikle fitness yapanların tercih edeceği Apple Watch’da nevigasyon, gelen mesajlara sesli yanıt verebilme gibi birçok özellik bulunuyor.

KREDİ KARTI YERİNE KULLANILACAK

Amerika’da gelecek ay, yıl sonuna kadar 115 ülkede piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 6’nın aynı zamanda kredi kartı yerine de kullanılması da planlanıyor. Böylelikle iPhone6’sı yanında olan kullanıcılar, fiziksel olarak kredi kartına ihtiyaç duymadan alışveriş yapabilecek. Elbette, Apple yapılan her harcama üzerinden belirli bir komisyon alacak.
Bu yeni ödeme şeklinin Amerikan mobil ödeme sektöründe büyük bir patlama yaratması ve sektörün büyüklüğünün 2012’ye göre yüzde 48 büyüyerek 2017’de 90 milyar dolar olması bekleniyor.

 

#

SENDE YORUM YAZ