logo

Karaburun 44

Asansör faciasında YENİ gelişme

Asansör faciasında YENİ gelişme
Aralarında Torunlar GYO’nun genel müdür yardımcısının da bulunduğu 6 kişi daha gözaltına alındı. Toplam gözaltı sayısı 11.

Asansör faciasında YENİ gelişme

Mecidiyeköy’deki Torunlar GYO’ya ait rezidans inşaatında meydana gelen ve 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasıyla ilgili 6 kişi daha gözaltına alındı. Emniyetteki sorguları tamamlanan 6 kişi adliyeye sevk edildi.

Kazadan sonra başlatılan soruşturma kapsamında bu sabah aralarında Torunlar GYO’nun genel müdür yardımcısının da bulunduğu 6 kişi daha gözaltına alındı. Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanan 6 kişi, adliyeye sevk edildi.

Soruşturma kapsamında dün de gözaltına alınan 5 kişi emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilmiş, savcılık sorgularının ardından haklarında ek gözaltı süresi verilerek Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne geri gönderilmişti.

Ek gözaltı süresi 17.00’da dolacak olan asansör firması Geda Major’un ortaklarından Orhan Demirel, Torunlar GYO Muhasebe Müdürü Metin Karakoç, Önder Türksoy, asansör teknikerleri Adem Akyıldız ve Turgay Dalgıç’ın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

 

#

SENDE YORUM YAZ