logo

Karaburun 44

Yeni İstanbul Valisi’nden ilk açıklama

Yeni İstanbul Valisi’nden ilk açıklama
Valiler Kararnamesi ile birlikte İstanbul’a atanan Malatya Valisi Vasip Şahin, “İstanbul gibi bir şehrin ağır yükünün omuzlarımıza verileceğini doğrusu beklemiyordum” dedi.

Yeni İstanbul Valisi'nden ilk açıklama

Atanma kararının ardından bugün Polis Meslek Yüksek Okulu’nun yeni eğitim öğretim yılının açılışına katılan Vali Vasip Şahin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bu kararın, Malatya ve İstanbul için hayırlı olmasını dileyen Şahin, “Temennimiz orada elimizden gelen imkanlarla ve kabiliyetimizle en iyi şekilde hizmet edebilmek. Cenabı Hak mahcup etmesin. Tabi bu takdirde bulunan Sayın İçişleri Bakanımıza, hükümetimizin çok değerli üyelerine, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza bu noktada desteklerinden ve bize vermiş oldukları bu görevden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah onlara karşı da, milletimize ve İstanbullulara karşı da mahcup olmayız” şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun “Böyle bir atamayı bekliyor muydunuz” sorusuna “Böyle bir şey beklemiyordum doğrusu” diyen Vali Şahin, İstanbul’un sadece Türkiye’nin değil, dünyanın çok önemli şehirlerinden birisi olduğunu dile getirdi. İstanbul gibi metropol bir şehrin ağır yükünün omuzlarına verileceğini beklemediğini dile getiren Şahin, “Allah bizleri mahcup etmesin, yardımcımız olsun. İnşallah büyüklerimizin desteği, İstanbulluların desteğiyle birlikte elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız.” dedi. Görevi süresince Malatyalıların her zaman yanında olduğunu dile getiren Şahin, “Malatya halkına çok teşekkür etmek istiyorum. Buradaki görevim müddetince her an yanımda oldular, hep yapıcı eleştirileriyle, takdirleriyle, destekleriyle hep yanımda oldular. İnşallah Malatya’ya çok daha güzel hizmet edenler gelecektir” dedi.

SOSYAL MEDYAYI FAZLA KULLANMIYOR

Valiler Kararnamesi ile birlikte İstanbul’a atanan Malatya Valisi Vasip Şahin, yerine geçeceği Hüseyin Avni Mutlu gibi sosyal medyayı fazla kullanmıyor.

Atanma kararını duyduktan sonra kendisinin de bu kararı beklemediğini basın mensuplarına açıklayan Malatya Valisi Vasip Şahin, 2 yıllık görevi sürecinde sakinliği ile biliniyor. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, valilik görevi süresince attığı tweetlerle gündeme gelirken, İstanbul’un yeni valisi olan Vasip Şahin ise tam tersi sosyal ağları pek kullanmıyor. Twitter’de @vasipsahin adresi ile yer alan Vali Şahin’in takipçi sayısı 6 bin 843 olarak gözüküyor. Şu ana kadar 83 tweet atan Şahin, 84 kişiyi takip ediyor. Şahin’in takip ettiği isimler arasında ise başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Hükümetin tüm bakanları yer alıyor. Listede çeşitli yazarlar da bulunurken, Vali Hüseyin Avni Mutlu da Şahin’in takip ettikleri isimler arasında yer alıyor. Genellikle milli ve dini bayramlarda tweet atan Vali Şahin’in son tweeti ise yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle atıldı.

 

#

SENDE YORUM YAZ