logo

Karaburun 44

İnce’den hakim ve savcılara sert eleştiri!

İnce’den hakim ve savcılara sert eleştiri!
MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde partilileriyle buluşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, hükümetin politikalarını, savcı ile hakimleri sert bir dille eleştirdi.
Muharrem İnce
‘İktidar olmak için dolaşıyoruz’ sloganıyla 81 İl’e ziyaretler başlatan CHP Yalova Milletvekili Muharrrem İnce, Muğla, Bodrum, Milas, Yatağan ilçeleri sonrası Marmaris’te parti hizmet binasında üyelerle bir araya geldi. Muharrem İnce, beraberindeki Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Yalova İl Başkanı Özcan Özer, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman ve avukatı Haluk Pekşen’i, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris İlçe Başkanı Candan Yürekli ve çok sayıda partili karşıladı. Partinin kadın ve gençlik kolları ile özçekim yapan İnce, basın mensuplarına gündemde yaşanan gelişmeler hakkında açıklama yaptı.

Bu memlekette yargıya güvenilmeyeceğini herkesin gördüğünü dile getiren İnce, “HSYK seçimi öncesi yargıda iktidar ile cemaat adamları savaşıyor ve yarışıyor. Buradan hukuk ve insanlık çıkar mı? O hakimler ve savcılar siz nasıl olurda iktidar, cemaat, CHP veya birilerinin adamı olursunuz. Yargıya bakın Allah aşkına bu memlekette bunlara güvenilmeyeceğini bundan güzel işareti olabilir mi? Bu savcı ve hakimler çocuklarına hiç mi hesap vermiyor, bunlardan torunları utanacak. Bunlar mı bize adalet dağıtacak? Koca koca hakim ve savcılar utanmıyor musunuz? Türk adaletini temsil eden, bizlere adalet verecek insanlar, canımızı, namusumuzu, ırzımızı ve malımızı teslim ettiğimiz savcı ve hakimler; siz utanmıyor musunuz birilerinin adamı olmayı, sizin ahlaki değerlerinizi, sizin vicdanlarınız, sizin evrensel hukuk bilginiz yok mu? Hiç mi inancınız yok nasıl beyninizi kiraya verirsiniz? Bu savcı ve hakimlere yazıklar olsun. Bu tartışmayı yürütenlere, parçası olanlara ve odak noktalara yazıklar olsun. Benim bu konuşmalarımdan sonra bana ne ceza vereceklerse versinler bu sorunu da ben değil yanımda gelen avukatım düşünsün” dedi.

ÜLKEMİZDE HERŞEY TEHLİKEDE

Sözlerini hükümet ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek devam ettiren İnce, “Türkiye Cumhuriyeti’nde ciddi bir tehlike mevcut. Bu tehlikeyi gördüğümüz için arkadaşlarımızla il, il ve şehir şehir dolaşarak anlatacağız. Parti içinde ki tartışmaları bir kenara koyarak çıktığımız bu yolda sizlere bu tehlikeyi anlatacağım. Cumhuriyet tehlikede, laiklik tehlikede, çocuklarımızın geleceği tehlikede, sınırlarımız, yaşam biçimlerimiz, dedelerimizi, bacılarımız, okullarımız, çevremiz, doğamız, sularımız ve hemen hemen her şey tehlike altında. Bir büyük tehlike ile karşı karşıyayız. Bu tehlike Türkiye’nin bir diktatörün eline geçmesidir. Eğer bu önümüzde ki seçimlerde başarısız olursak bunlar 330 vekil çıkartırsa başkanlık sistemine geçeriz. Bunun olmaması için herkesin küskünlüğü bırakarak canla başla çalışması gerekmektedir. Türkiye de tek adamlık dönemi var. Eğitim çökmüş. Bu eğitim eski Başbakan yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu tarafından idare ediliyor. Devletin valisi vali değil AKP’nin sözcüsü, savcı, cumhuriyetin savcısı değil, okul müdürü müdür değil AKP’nin militanı. Böyle ortamlarda seçime gidiyoruz. Artık herkesin uyanma vakti geldi geçiyor. Öyle oyunlar oynuyorlar ki sanki her şeyin suçlusu CHP. Sabah vatandaşlarımızın İŞID elinden kurtulduğunu öğrendik sanki hükümet biziz, bizim dönemizde rehin alma olmuşta kurtarmışlar gibi konuşuyorlar. Bunlar hasta olsa CHP’den bilecekler” dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, daha sonra parti yönetimi ve üyeleriyle basına kapalı toplandı gerçekleştirdi.