logo

Karaburun 44

Okulun demir kapısı üzerine devrildi

Okulun demir kapısı üzerine devrildi
Bağcılar Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan Nene Hatun İlköğretim Okulu 3. Sınıf öğrencisi Yasin Fail arkadaşlarıyla beraber okul bahçesinde oynamaya başladı.
Okulun demir kapısı üzerine devrildi
Çocukların bahçede oynadığı sırada okula araç girişlerinin de yapıldığı bölümdeki sürgülü demir kapı 8 yaşındaki Yasin’in üzerine devrildi. Durumu gören vatandaşlar demir kapının altında kalan çocuğu çıkartarak kendi imkanlarıyla hastaneye götürdü. Talihsiz çocuğun hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

“CAN GÜVENLİĞİ YOK”

Yaralanan çocuğun dedesi Behran Fail olay sırasında okulda olmadığını belirterek “Ben burada değildim. Haber aldım geldim. Demir yerde duruyordu. Çocuğu hastaneye kaldırmışlar. Çocuk oynarken olmuş. Çocuk kapıyı sallamış diyorlar. Çocukların her salladığı demir düşerse, burada can güvenliği var mı acaba” diye konuştu. Başından yaralanan Yasin’in akrabası Burhan Sönmez ise “Çocuklar demir kapıda sallanırken demir düşmüş. Yaklaşık bir tona yakın bir demir düşüyorsa bu sorumsuzluktur. Her yıl okul başında öğrencilerden para alınıyor ama bir güvenlik önlemi alınmıyor. Can güvenliği yok. Bu eğer hafta içi olsaydı facia olacaktı. Çocuğun çenesinde açılma var. Şu anda gözetim altında tutuyorlar” şeklinde konuştu. Olay yeri inceleme ekipleri de olayın yaşandığı okula gelerek inceleme yaptı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak:

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

#

SENDE YORUM YAZ