logo

Karaburun 44
22 Eylül 2014

Fenerbahçe’de Emenike gerginliği

Fenerbahçe’de Emenike gerginliği
Gaziantepspor karşısında bir pozisyonda yaptığı topuk pası sonrası Emre ile tartışan Emenike’ye tribünler de sert bir tepki gösterdi.

Fenerbahçe'de Emenike gerginliği

Topu aldığında tribünler tarafından yoğun bir şekilde ıslıklanan Emenike ise bu tepkilere aynı şekilde karşılık verdi. Ellerini havaya kaldırarak tribünlere cevap veren Nijeryalı öfkelendi. Bunun ardından araya giren takım arkadaşları, tribünleri sakinleştirdi.

Oyuna hemen müdahale eden teknik direktör İsmail Kartal ise Emenike’yi oyundan aldı. Oyuncusunun moralinin bozulduğunu gören ve bu andan itibaren oyuna konsantre olamayacağı için kart görme ihtimalini de düşünen Kartal, golcü ismi değiştirirken, Emenike ise direkt olarak soyunma odasının yolunu tuttu.

EMENİKE OLAYI

Emenike olayını değerlendiren Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal, Ben de futbol oynadım zaman zaman böyle gerginlikler olabilir, öfke olabilir, maçtan sonra oturulup konuşulur, birbirimize sarılırız. Sonra işimize bakarız. Bu tip olaylar dünyanın en büyük takımlarında oluyor olmaya devam edecek. Oyuncular bana güveniyor ben de onlara güveniyorum, onları çok seviyorum. Çok çalışıyoruz, her şeyin daha iyi olması için çalışıyoruz.

Açık ve net konuşmam gerekirse ; bir hamle yapacaktım, düşüncelerim içinde Emenike, Kuyt, Diego birini çıkarmak vardı. Bir hamle yapacaktım, tercihimi o an gerginlik olunca Emenike’den yana kullandım. Hem oyuna müdahale etmek, hem Emenike’yi korumak için bu kararı verdim” şeklinde konuştu.

 

#

SENDE YORUM YAZ