logo

Karaburun 44

1000 polis ile eş zamanlı operasyon!

1000 polis ile eş zamanlı operasyon!
ADANA Emniyet Müdürlüğü, kent merkezinde uyuşturucu satıcılarına karşı 1000 polis ile 3 mahallede toplan 31 adrese eş zamanlı şafak vakti operasyon düzenledi.

1000 polis ile eş zamanlı operasyon!

Hava destekli operasyonda uyuşturucu, ruhsatsız silah, sahte içki, kaçak sigara ve tarihi heykel ele geçirildi, 19 kişi de gözaltına alındı.

Kentte uyuşturucu satıcısı, kapkaç ve hırsızlık şüphelileriyle, terör örgütü yandaşlarının yakalanması için merkez Seyhan İlçesi’nin Denizli, Mithatpaşa ve Narlıca mahallelerinde gerçekleştirilen operasyona Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Asayiş, TEM, Narkotik ve Kaçakçılık şubelerinden ekipler katıldı.

Son bir ayda her birine en az 1000 polisin katıldığı bugünkü 4. operasyonda çevre güvenliğini alan Çevik Kuvvet polisleri sokak girişleri ve köşe başlarını tuttu. Direniş yapılabileceği ihtimaline karşı bazı adreslere Özel Harekat polisleri girdi, demir kapıları ise koç başı ile kırarak binalara girdi. Vatandaşların uykudan uyandırılarak kimlik kontrolünün yapılmasından sonra eğitimli köpeklerle uyuşturucu ve patlayıcı araması yapıldı. Binaların damlarındaki güvercin kafesleri, kümesler, barakalar, mutfak ve banyolar köpekler tarafından didik didik arandı.Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden operasyonda 3,5 kilogram uyuşturucu madde, 7 ruhsatsız silah, 2 tarihi heykel, 140 bin paket kaçak sigara ve 1770 şişe sahte içki ele geçirildiği belirtildi. Operasyonda aralarında haklarında yakalama kararı olanların da bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı.

Polis, üç hafta önce de kentin Hürriyet, Barbaros, Bey, Yenibey, Şakirpaşa, Uçak mahallelerine 3 ayrı operasyon düzenlemiş, yapılar çalışmalarda 43 kişi gözaltına alınmıştı.

ZEYBEK, VATANDAŞLARLA TOKALAŞTI

Operasyonun ardından bölgede inceleme yapmak için Denizli Mahallesi’ne gelen İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, yolda vatandaşlarla tokalaşarak sohbet etti. Okula giden çocuklarla karşılaşan Zeybek, uyuşturucudan uzak durmaları için çocukları uyardı. Mahalle sakinleri, uyuşturucu satıcılarıyla büyük sorunlar yaşadıklarını söyleyip, operasyonların devam etmesini istediler.

 

#

SENDE YORUM YAZ