logo

Karaburun 44

Güvenlik önlemleri olağanüstü seviyede

Güvenlik önlemleri olağanüstü seviyede
Aralarında Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu, 160’ı aşkın devlet ve hükümet başkanının katıldığı Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantıları’nın yapıldığı New York’a, ABD Başkanı Barack Obama’nın da gelmesi nedeniyle güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı.

Güvenlik önlemleri olağanüstü seviyede

Birleşmiş Milletler Genel merkezi çevresi, havadan, nehirden ve karadan sürekli gözetim altına alınırken, BM ve çevresindeki binaların çatıları ile BM binasının kıyısında bulunduğu Doğu Yakası Irmağı’nda gezinen botlara otomatik silahlı keskin nişancılar yerleştirildi.

Manhattan’ın 1’nci Caddesi boyunca, 42 ve 49’uncu sokakları arası araç trafiğine kapatıldı. Sokak başlarını otomatik silahlı görevlilerin tuttuğu güvenlik önlemleri kapsamında, 42’nci ve 49’uncu sokaklar arası ile 1 ve 2’nci cadde arasında, yalnızca delegasyon ve BM çalışanları ile basın görevlilerinin geçişine izin verildi. ABD Başkanı Barack Obama’nın BM Genel Kurulu’nda yapacağı konuşma öncesinde, New York’ta alınan güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ne çıkışı olan sokaklarda, çelik yelekli, otomatik silahlı polis ve FBI ve CIA ajanları görev yaparken, bazı sokakların girişi kum yüklü kamyonlar ve iş makineleri ile trafiğe kapatıldı. Güvenlik önlemleri kapsamında K-9 köpekleri de görev aldı. Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temsil ettiği BM 69’uncu Genel Kurul Toplantıları’na dünyanın değişik ülkelerinden 160’ı aşkın devlet ya da hükümet başkanı katılıyor.

 

#

SENDE YORUM YAZ