logo

Karaburun 44

5 ilde sokağa çıkma yasağı

5 ilde sokağa çıkma yasağı
Diyarbakır, Batman, Mardin, Van ve Siirt’te bazı ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
5 ilde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği tarafından saat 22.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği, iki gündür süren ve şehrin geneline yayılan olaylar nedeniyle bugün saat 22.00’den itibaren kentte sokağa çıkma yasağı ilan etti. Konu ile ilgili detaylı açıklamanın Valilikten daha sonra yapılacağı belirtildi.

Alınan bu kararın ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı tüm birimler yaptıkları anonslarla sokağa çıkma yaşağı ilan edildiğini halka duyurmaya başladı. Polis vatandaşları evlerine dönmeleri konusunda uyarılarını sürdürüyor.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Diyarbakır Valiliği tarafından ilk, orta ve lise denge okullarını bir gün süreyle tatil edildi.

BATMAN’DA DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Batman Valiliği ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

MARDİN’İN 6 İLÇESİNDE YASAK

Mardin’in Kızıltepe, Nusaybin, Derik, Dargeçit, Mazıdağı, Savur ilçelerinde valilik kararıyla saat 17.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı ilçelerde polis, camiler ve belediyelerden yapılan anonslarla halka duyuruldu.

ERCİŞ’TE DE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Van Valiliği, olayların devam ettiği Erciş İlçesi’nde saat 18.00’den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

DÜKKANLAR YAKILDI

Van’ın Erciş İlçesi’nde, Suriye’nin Kobani kentine IŞİD militanlarının saldırısını protesto gösterilerinde bugün çıkan olaylar öğleden sonra arttı. Göstericiler Atatürk ve İnönü caddelerindeki onlarca işyeri ve banka şubelerini ateşe verdi. Göstericiler, itfaiye ekiplerinin yangına müdahale etmesini de önledi.

KURTALAN’DA DA SOKAĞA YASAK ÇIKMA YASAĞI

Siirt Valiliği tarafından Kurtalan ilçesinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi

#

SENDE YORUM YAZ