logo

Karaburun 44

Yaşı kadar suç kaydı çıktı.

Yaşı kadar suç kaydı çıktı.
MALTEPE’de bir kuyumcuda tırnakçılık yöntemiyle bilezikleri çalmak isteyen biri kadın iki kişi durumu fark eden tezgahtar tarafından yakalandı. Hırsızlık girişimi güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye görüntülendi. Çeşitli suçlardan poliste 51 kaydı bulunan 51 yaşındaki M.K., ile suç ortağı 38 yaşındaki M.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yaşı kadar suç kaydı çıktı

Olay Maltepe Zümrütevler Mahallesi’nde bir kuyumcu dükkanında dün meydana geldi. İkisi kadın 3 kişi işyerine girdikten sonra bileziklere bakmak istediklerini söyledi. Bu kişilerden M.K., (51) eline aldığı 6 bilezikten 4’ünü çantasının altına saklayarak tırnakçılık yöntemiyle çalmak istedi. Ancak M.K’nın hırsızlık girişimi kendisini takip eden tezgahtar tarafından fark edildi. Tezgahtar, M.K’dan bileziklerin tamamını isteyince tartışma yaşandı. Bu sırada şüphelilerden biri korkup kaçtı. Diğerlerinin de kaçmaması için kuyumcu çalışanları kapıyı kapattı. Amaçlarının hırsızlık olmadığını söyleyen şüphelilerle kuyumcu çalışanları arasında kısa bir arbede de yaşandı. İhbar üzerine dükkana gelen Maltepe Asayiş Büro Amirliği ekipleri, M.K., (51) ve M.A’yı (38) gözaltına alarak polis merkezine götürüldü. Şüphelilerin hırsızlık girişimi işyerinin güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde M.K., eline aldığı bileziklerin 4’ünü el çabukluğu ile çantanın altına saklarken görünüyor. Kadının bilezikleri sakladığını fark eden tezgâhtar duruma tepki gösteriyor ve arbede yaşanıyor.

Emniyette yapılan sorgulamada şüphelilerin tırnakçılık ve benzeri suçlardan kayıtları olduğu ortaya çıktı. Özellikle 51 yaşındaki kadın şüpheli M.K’nın 51 kez benzeri suçlardan kaydı çıkması dikkat çekti. Daha önceki olaylardan dolayı haklarında yakalama kararı da bulunan iki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Mahkeme tarafından tutuklanan iki şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

#

SENDE YORUM YAZ