logo

Karaburun 44

Tapu Vurgunu İstanbul Arnavutköy’de

Tapu Vurgunu İstanbul Arnavutköy’de

Arnavutköy İstanbul’da arsa değeri artan bir bölgede Tapu Müdürlüğü’ndeki adamlarıyla, ‘evrakta sahtecilik’ yaparak 20 milyon TL’lik vurgun yapan şebeke polis tarafından çökertildi

Aramavutköy Tapu Vurgunu 2İstanbul’da arsasını bir yakınına devretmek için Arnavutköy Tapu Müdürlüğü’ne giden 72 yaşındak Cevdet A., arsanın Mehmet H.’ye (44) satıldığını öğrendi. Durum karşısında şaşıran Cevdet A., emniyete giderek şikâyetçi oldu. Yapılan incelemede Mehmet H.’nin arsayı başka birinden satın aldığı tespit edildi. Her iki kişinin de mağdur olduğu anlaşılırken, konuyla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, büyük bir tapu dolandırıcılığını ortaya çıkardı.
Fotoğrafları değiştirmişler
Polisin yaptığı çalışmada, son yıllarda arsa değerleri artan Arnavutköy’de dolandırıcılık yapan bir şebekenin, “evrakta sahtecilik” yöntemiyle, bazı tapuları kendi adamlarının üzerine yaptıkları tespit edildi. Şebekenin bunu yaparken, Arnavutköy Tapu Müdürlüğü’nde çalışan Sabri E. ile ortak çalıştığı belirlendi. Sabri E., şebekenin belirlediği kişilerin fotoğrafını, tapu sahiplerinin fotoğraflarıyla değiştirirken, şebeke elebaşının da tapu sahibi adına sahte kimlik düzenlettiği ortaya çıktı. Bu kimlikle arsa satışı yapan şebekenin, aynı yöntemle, Cevdet A.’nın da tapusunu, kendi adamları üzerine yaptığı ve bu arsayı da Mehmet H.’ye sattığı anlaşıldı.

Aramavutköy Tapu VurgunuDeğerinin altında satmışlar
Tapu dolandırıcılığı olayının çözülmesinin ardından, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri geçtiğimiz cuma günü Arnavutköy, Sultangazi ve Bayrampaşa’da belirlenen adreslere operasyon düzenledi.
Yapılan baskınlarda, Tapu Müdürlüğü’nde çalışan Sabri E. ve şebekenin üyeleri olduğu öne sürülen Veysi E., Tanju A., Gökhan A., İlhan B., Sinan Ö., Resul S.  gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.
Yapılan incelemede, şebekenin, dolandırıcılıkla ele geçirdikleri arsaları, değerinden çok daha ucuza sattıkları belirlendi. Ucuza satmalarına rağmen şebekenin 20 milyon TL haksız kazanç elde ettiği tespit edildi.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ