logo

Karaburun 44

Beyaz Saray’da alarm

Beyaz Saray’da alarm
Kanada’nın Ottawa kentinde bulunan parlamento binasında bir kişinin, nöbet tutan bir askeri silahla vurarak öldürmesinin ardından, akşam saatlerinde ABD Başkanı Barack Obama ve ailesinin ev sahipliği yaptığı Beyaz Saray’a parmaklıkları aşarak geçen bir kişi ABD’yi alarma geçirdi.

Beyaz saray

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Çarşamba akşamı, 23 yaşındaki Dominic Adesanya adlı kişi Beyaz Saray’ın Kuzey Bahçesi parmaklıklarını aşarak içeri girmeye çalıştı. K-9 köpekleri ile devriye gezen gizli servis ajanları, Adesanya’yı yakalayarak etkisiz hale getirmeyi başardı. ABD Başkanı Barack Obama’nın üst düzey danışmanlarıyla Oval Ofis’te gerçekleştirdiği toplantıdan kısa bir süre yaşanan olayın ardından, Beyaz Saray’a giriş ve çıkışlar durduruldu. Olay sırasında, kendisine müdahale eden ilk K-9 köpeğini tekmeleyerek kurtulduğu belirtilen Adesenya’nın ikinci K-9 koruma köpeği tarafından yakalandığı belirtildi.
Geçtiğimiz haftalarda, Beyaz Saray’ın parmaklıklarını aşarak, taşıdığı bıçakla tüm güvenlik önlemlerini atlatan Omar Gonzalez adlı kişinin, Doğu Salonu’na kadar sızdığı ortaya çıkmış, olayla ilgili İçişleri ve Hükümet Reformu Komitesi önünde ifade vermek zorunda kalan ABD Gizli Servis Direktörü Julia Pierson istifa etmek zorunda kalmıştı

 

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ