logo

Karaburun 44

Bir musibet bin nasihatten evladır

Bir musibet bin nasihatten evladır
ISPARTA’da okul gezisinde 8’i öğrenci 9 kişinin ölümü sonrası düzenlenen mevlide katılan Yalvaç Belediye Başkanı MHP’li Halil Hilmi Tütüncü, “Bu yol defalarca dile getirilmiş olmasına rağmen maalesef dikkate alınmadı. Bir musibet bin nasihatten evladır. İnşallah bu elim kaza sonrası gereken yapılır. Takdiri ilahi, yapacak bir şey yok” yorumunu yaptı.
Bir musibet bin nasihatten evladır

Önceki gün Eskişehir’e gitmek için yola çıkan Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yalvaç Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin bulunduğu midibüs, Afyonkarahisar’ın Çay İlçesi’nde şarampole uçtu. Kazada 8’i öğrenci 9 kişi yaşamını yitirdi.

Yalvaç Belediyesi tarafından Devlethan Camii ve Hamidiye Camii’nde bugün öğle namazı öncesi düzenlenen mevlit programına, MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, SDÜ Yalvaç Kılıçarslan Yerleşkesi’ndeki 3 yüksekokulun müdürü, öğretim görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, cami avlusunda yaptığı konuşmada, “Bu konuyla ilgili 2012 yılında TBMM’de yaptığım konuşmada tehlikenin boyutunu anlatmıştım. ‘Ben demiştim’ demek doğru değil, ama bunu dile getirmiştik. Her ne kadar siz ‘Bu yol Karayolları ağında değil’ deseniz de maalesef kısa olmasından dolayı halk burayı kullanıyor. Devlet milletin emrindeyse milletin isteklerini dinleyecek. Ben bu konuyu mecliste yine konuşacağım ve bizzat Ulaştırma Bakanına da konuyu götüreceğim” dedi.

Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ise kazayla ilgili “Acımız büyük. Bu acıyı kelimelerle anlatmak mümkün değil. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Bu yol defalarca dile getirilmiş olmasına rağmen maalesef dikkate alınmadı. Bir musibet bin nasihatten evladır. İnşallah bu elim kaza sonrası gereken yapılır. Söylenecek söz yok. Takdiri ilahi, yapacak bir şey yok” yorumunu yaptı.

 

#

SENDE YORUM YAZ