logo

Karaburun 44

Şehitler için tören yapıldı!

Şehitler için tören yapıldı!
Şehit askerler için Van ve Hakkari’de tören düzenlendi.
Şehitler için tören yapıldı!

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit şehit edilen Uzman Çavuş Ramazan Gülle, jandarma er Ramazan Köse ve jandarma er Yunus Yılmaz, Hakkari ve Van’da düzenlenen törenlerle memleketlerine uğurlandı.

Van’daki törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da katıldı. Yüksekova’nın Harunan Karakolu’ndan elektrik malzemesi almak için ilçe merkezine gelen Uzman Çavuş Ramazan Gülle, Jandarma Er Ramazan Köse ve Jandarma Er Yunus Yılmaz, Cengiz Topel Caddesi’ndeki bir iş merkezinin önünde maskeli teröristlerin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda jandarma erler; Köse ve Yılmaz, olay yerinde, jandarma Uzman Çavuş Gülle ise, kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde şehit oldu.
İLK TÖREN HAKKARİ’DE
Saldırganların yakalanması için kapsamlı soruşturma sürdürülürken, şehitler için ilk tören Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlendi. Buradaki törene Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Yüksekova 3’üncü Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Otal, Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Türkol, İl Emniyet Müdürü Resul Holoğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Yarbay Yalçın Baysal ile askeri erkan ve kurum amirleri katıldı. Okunan duaların ardından Türk Bayraklarına sarılı tabutlar omuzlarda tasınarak Van’na gönderilmek üzere helikoptere bindirildi.
İKİNCİ TÖREN VAN’DA
Uzman Çavuş Ramazan Gülle, Jandarma Er Ramazan Köse ve Jandarma Er Yunus Yılmaz’ın tabutlarının konulduğu helikopter, Van’daki Ferit Melen Havaalanı yanındaki Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı’na bağlı Filo Komutanlığı’na indi. Tabutlar tören alanına omuzlarda getirildi. Burada yapılan törene Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Jandarma Genel Komutanlığı Denetleme Başkanı Korgeneral Harun Ocaklı, Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu, kurum amirleri ve bazı yakınları katıldı.
Şehitlerin özgeçmişlerini okunması ardından, İl Müftüsü Nimetullah Arvas tarafından dua okundu. Konuşmanın yapılmadığı törende şehitlerin tabutları bir süre omuzlarda taşınarak 2 ayrı uçağa bindirildi. Artvin’in Borçka İlçesi nüfusuna kayıtlı Jandarma Er Ramazan Köse bir uçağa, Konya’nın Çeltik İlçesi nüfusuna katıltı Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle ile Bingöl Karlıova nüfusuna kayıtlı Jandarma Er Yunus Yılmaz’ın ise, diğer uçağa bindirildi. Artvin’e gidecek olan uçağın Trabzon’a, oradan da karayoluyla memleketine, diğer iki şehidin cenazesini taşıyan uçağın ise, önce Bingöl’e, ardından Konya’ya iniş yapacağı belirtildi.

 

Kaynak: Terkos Tv

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ