logo

Karaburun 44

Mezardan ceset çıkaran ayı böyle görüntülendi.

Mezardan ceset çıkaran ayı böyle görüntülendi.
KASTAMONU’nun Ağlı İlçesi’nde vefat eden Halil Ü.’nün mezarını açıp cenazeyi parçalamaya çalıştığı ileri sürülen ayı, mezarlığın yakınına kurulan fotokapanla görüntülendi.

Mezardan ceset çıkaran ayı böyle görüntülendi

Yağlıca Mahallesi’ne yaklaşık 200 metre uzaklıktaki mezarlıkta 9 gün önce, Halil Ü.’nün cenazesi, kazılan mezarın dışında bulundu. Mezarın etrafında ayıya ait ayak izleri belirlenirken, parçalanan kefen içindeki cenazenin bazı organlarının da olmadığı saptandı. 51 gün önce gömüldüğü mezarının ayılar tarafından açıldığı düşünülen Ünivar’ın cenazesi, aynı mezarlıkta farklı bir noktada daha derin kazılarak gömüldü.

DOMUZ LEŞİNE DOKUNMADI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10’uncu Bölge Müdürlüğü Kastamonu Şubesi ekipleri, mezarı açtığı düşünülen ayıyı belirlemek için mezarlığın yakınına domuz leşi bırakıp, yanına da fotokapan kurdu.

Dün gece domuz leşinin bulunduğu yere gelen ayı, fotokapan ile görüntülendi. Ayı, fotokapanın önünde kısa süre durduktan sonra domuz leşine dokunmadan uzaklaştı.

YAKALANAMAZSA VURULACAK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10’UNCU Bölge Müdürü Oğuz Bayazıt, görüntülenen ayının, mezardaki cesedi çıkaran ayı olduğunu düşündüklerini söyledi. Mezarın etrafındaki ayak izleri ile fotokapanın bulunduğu bölgede görüntülenen ayının ayak izlerini karşılaştırarak bunu kesinleştirmeye çalıştıklarını ifade eden Bayazıt, şöyle dedi:

“Ayı mezardan ceset çıkarıyorsa, bu durum o bölge insanı için tehlike olabilir. Burada amacımız, o bölgedeki insanların başına kötü bir olay gelmesini önlemek. Tespitlerimizin ardından ayıyı yakalayıp başka bir yere nakledeceğiz. Bunu yapamazsak profesyonel bir avcı tarafından etkisiz hale getirilecek. Bu konuda tecrübeli avcılarımız var. Ama bu en son yapacağımız davranış

 

Kaynak: Terkos Tv

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ