logo

Karaburun 44

Beyaz Saray’dan ‘strateji değişikliği’ haberlerine yalanlama

Beyaz Saray’dan ‘strateji değişikliği’ haberlerine yalanlama
Beyaz Saray, Obama yönetiminin Suriye’de IŞİD’e karşı mücadele stratejisini gözden geçirdiği ve IŞİD’in Esad bertaraf edilmeden yenilmeyeceğine kanaat getirdiği yolundaki haberlerin doğru olmadığını açıkladı.
Beyaz Saray'dan 'strateji değişikliği' haberlerine yalanlama
Barack Obama’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Ben Rhodes, Washington’ın IŞİD’le mücadele için Suriye stratejisini değiştirmek gibi bir düşüncesi olmadığını bildirdi.
Rhodes dün düzenlediği basın brifinginde, “Suriye politikamızda resmi bir stratejik değişiklik yok. Var olan şey, IŞİD’i zayıflatıp nihai olarak tamamen yok etmek için halen var olan uygulamayı daha sertleştirmektir” dedi.
Ben Rhodes, Beyaz Saray toplantılarında ABD’nin IŞİD’e ve nihai olarak Esad rejimine karşı karşı muhalefeti nasıl destekleyip geliştireceğinin konuşulduğunu kaydetti.
Dün ortaya atılan iddialarda Obama’nın Suriye’de siyasi bir değişim olmadan IŞİD’in yenilmesinin mümkün olmayacağını düşündüğü dile getirilmiş ve Obama’nın Esad bertaraf edilmeden IŞİD’in yenilemeyecegi kanaatiyle Güvenlik Ekibi’ne yeni bir strateji için görev verdiği öne sürülmüştü.

 

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ