logo

Karaburun 44

Başbakan Davutoğlu Barzani ile görüştü

Başbakan Davutoğlu Barzani ile görüştü
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü.
Başbakan Davutoğlu Barzani ile görüştü
Başbakan Ahmet Davutoğlu gece saat 02.30 sıralarında Bağdat’tan Erbil havaalanına geldi. Başbakan Davutoğlu’nu havaalanında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani karşıladı.

Havaalanından kaldığı otele giden Davutoğlu için Erbil’de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Başbakan Davutoğlu sabah da Barzani ile ikili görüşme yaptı. Davutoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra bölgesel yönetim ile heyetlerarası kahvaltılı toplantı yaptı.

Toplantının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile ikili bir görüşme yaptı. İkili görüşmenin ardından Mesut Barzani ile Davutoğlu’nun katıldığı heyetlararası görüşmeye geçildi. Yapılacak görüşmenin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Mesut Barzani ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Basın toplantısının ardından Davutoğlu ve Barzani’nin Cuma namazını Erbil’de bulunan Celil Hayat Cami’sinde kılması bekleniyor. Davutoğlu’nun daha sonra Zaho’da bulunan AFAD’ın kurduğu Berseva mülteci kampını ziyaret etmesinin beklendiği belirtildi.

 

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ