logo

Karaburun 44
22 Kasım 2014

F.Bahçe, ‘Volkan’ gibi ‘Güneş’e patladı!

F.Bahçe, ‘Volkan’ gibi ‘Güneş’e patladı!

Şenol Güneş’e tavsiyemiz, bir açıklama yapma zorunluluğu hissediyorsa, kendi oyuncularıyla ve takımıyla ilgili demeçler vermesidir

F.Bahçe, 'Volkan' gibi 'Güneş'e patladı!

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’in de Volkan Demirel ile ilgili açıklamalar yapması ve “Volkan sahada kalmalıydı” demesi Fenerbahçe Yönetimi tarafından tepki ile karşılandı.
Fenerbahçe ile oynanacak Lig maçı öncesi bu tür konuşmaların yapılmasını manidar bulan sarı-lacivertli kulüp yetkililerinin yazılı açıklaması şöyle:
“Dün bir televizyon kanalında konuşan ve bugün yazılı basında da yer alan, Teknik Direktör Şenol Güneş’in, milli takımın kalecisi ve kaptanımız ile ilgili açıklamaları tarafımızdan dikkatle takip edilmiştir.
Daha önce Galatasaray, Beşiktaş ve Gençlerbirliği maçlarımızdan önce olduğu gibi, Fenerbahçe’yle oynayacak olan takımların, maçın hemen öncesindeki açıklamalarıyla yaptıkları algı yönetimi artık kronik bir hal almıştır.
Milli Takımda bir dönem teknik direktörlük yapmış bir isme, kaptanımızla ilgili hedef göstermeye yönelik yaptığı açıklamalar yakışmamaktadır.
Şenol Güneş’e tavsiyemiz, bir açıklama yapma zorunluluğu hissediyorsa, kendi oyuncularıyla ve takımıyla ilgili demeçler vermesidir.”

BURSASPOR’DAN FENERBAHÇE’YE CEVAP

Bursaspor yönetimi, Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamaya, internet sitesi vasıtasıyla cevap verdi. Yeşil beyazlı-kulübün açıklaması şöyle: “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna, teknik direktörümüz Şenol Güneş hakkında yaptığı açıklamalarda, milli takım kalecimiz Volkan Demirel’i hedef gösterdiği, algı yönetimi oluşturduğu gibi düşüncelere saplandığını anlıyoruz. Hocamızın yapmış olduğu açıklamalar ciddiyetle dinlendiği takdirde, kendisinin olaylar hakkındaki görüşlerinde kimseyi suçlamadığı açıkça görülmektedir. Milli takım kalecisi, hepimizin kalecisidir. Hocamız vermiş olduğu demeçte, tüm oyunculara yapılan her türlü saldırıların yanlış olduğunu, Volkan’ın da olaylar karşısında güçlü karakter yapısıyla durması gerektiğini söylemiştir. Bunun hedefle, algı yönetimiyle ne ilgisi var?

Krizden beslenen, haksızlığı hak görenlerin bunu anlaması mümkün değildir. Hocamızın duruşu, ilkeleri dün ne ise bugün de aynıdır. Bu olayların hiçbirinin içinde dün de yoktur, bugün de olmayacaktır. Hocamızın bilgi ve birikimini göz önüne alırsak, tavsiyeye ihtiyacı olmadığı da açıkça görülmektedir. Ortamı tozu dumana katıp, kirli emelleri olanlar bunu anlayamazlar. Biz tüm kulüplerimize saygı duyuyoruz. Futbolun bir yarış olduğunu biliyor ve kulüplerimizi yönetenlerin sorumlu davranmalarını bekliyoruz

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ