logo

Karaburun 44

Alman kanalı canlı yayınladı

Alman kanalı canlı yayınladı
Almanya ‘nın Offenbach kentinde, 15 Kasım Cumartesi günü bir restoranda taciz edilen iki genç kızı korumak isterken uğradığı saldırıda ağır yaralanan ve 28 Kasım Cuma günü yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak (23) son yolculuğuna uğurlanıyor.
Alman kanalı canlı yayınladı
Albayrak için Wächtersbach kentindeki Türk İslam Kültür Derneği Camisi’nde kılınan cenaze namazına babası Ali Albayrak, annesi Sultan Albayrak ve 2 erkek kardeşi, halası Elif Albayrak, arkabaları, yakınları, Tuğçe’nin arkadaşları, Berlin Büyükelçisi Avni Karslıoğlu, Hessen Milletvekili İsmail Tipi, Bavyera milletvekili Arif Taşdelen, DİTİB Genel Başkanı ve Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Nevzat Aşıkoğlu, Hessen Başbakanı ve Cumhurbaşkanı vekili Volker Bouffier, Wachtersbach Polis Müdürü Hans Knapp ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze törenini Alman kanallarından N24’te canlı yayın ile izleyicilerine aktırdı.

TUĞÇE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI…

Almanya ‘nın Offenbach kentinde, 15 Kasım Cumartesi günü bir restoranda taciz edilen iki genç kızı korumak isterken uğradığı saldırıda ağır yaralanan ve 28 Kasım Cuma günü yaşamını yitiren Tuğçe Albayrak (23) son yolculuğuna uğurlandı.

Albayrak için Wächtersbach kentindeki Türk İslam Kültür Derneği Camisi’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını Frankfurt Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Dağlı kıldırdı.

Tuğçe’yi son yolculuğuna babası Ali Albayrak, annesi Sultan Albayrak ve 2 erkek kardeşi, halası Elif Albayrak, arkabaları, yakınları, Tuğçe’nin arkadaşları, Berlin Büyükelçisi Avni Karslıoğlu, Hessen Milletvekili İsmail Tipi, Bavyera milletvekili Arif Taşdelen, DİTİB Genel Başkanı ve Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Nevzat Aşıkoğlu, Hessen Başbakanı ve Cumhurbaşkanı vekili Volker Bouffier, Wachtersbach Polis Müdürü Hans Knapp ve çok sayıda vatandaş uğurladı.

Tuğçe’nin cenazesi namazın ardından yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta Bad Soden-Salmünster kasabasındaki mezarlıkta defnedildi.

13 bin nüfuslu bu yerleşim yeri, Tuğçe’nin doğup büyüdüğü ilçe olduğu için ailesi Tuğçe’nin burada defnedilmesini uygun gördü.

 

Kaynak: Terkos Tv

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ