logo

Karaburun 44

Artık Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözcüsü var

Artık Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözcüsü var
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığındaki yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde kendisine sözcü de belirledi. Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü görevinin, Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi İbrahim Kalın’a tevdi edildiği açıklandı.
Cumhurbaşkanı  Recep Tayip Erdoğan
Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi İbrahim Kalın, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından sözcü olarak görevlendirildi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Sayın Cumhurbaşkanımız adına açıklama yapabileceği gibi, gerekli hallerde gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunabilecek. Sözcülük görevinin ihdası, kamuoyuyla daha sağlıklı bir iletişim açısından da önemli bir adım” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği Görev Yetki ve Sorumlulukları Yönetmeliği’nde daha önce ‘Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü’ biçiminde bir görev yer almıyordu. Bu yeni uygulama, Cumhurbaşkanlığı makamının gündeme ilişkin açıklama ve değerlendirmeler için önümüzdeki süreçte Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü mekanizmasını da kullanabileceği anlamına geliyor.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ