logo

Karaburun 44

Deniz ulaşımına fırtına engeli

Deniz ulaşımına fırtına engeli
MARMARA Denizi’ndeki fırtına nedeniyle Balıkesir’in Bandırma ve Bursa’nın Mudanya ilçelerinden İstanbul’a yapılacak deniz otobüsü seferleri iptal edildi. Fırtınaya rağmen İstanbul’dan kalkan deniz uçağı Bandırma Limanı’na indi ve yolcuları aldıktan sonra tekrar hareket etti.
Deniz ulaşımına fırtına engeli
Marmara Denizi’nde hızı zaman zaman 50 kilometreye ulaşan şiddetli fırtına hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Bandırma’dan bugün saat 15.30 ve 18.30’da yapılacak olan Yenikapı- Bostancı, yarın saat 09.30’da yapılacak Bandırma- Yenikapı- Bostancı deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

Çok sayıda kuru yük gemisinin liman dışında demir atarak fırtınanın dinmesini beklerken balıkçı tekneleri de denize açılamadı. Fırtına limanda dev dalgalar oluştururdu, deniz uçağı seferleri ise şiddetli fırtınaya rağmen iptal edilmeden gerçekleşti. Bursa Ulaşım A.Ş.(BURULAŞ) deniz uçağı saat 14.00 İstanbul-Bandırma seferini şiddetli fırtınaya rağmen 7 yolcusuyla yaparken, 3 yolcusuyla da saat 14.30’da İstanbul’a hareket etti.

Bu arada, Bursa’nın Mudanya İlçesi’nden saat 16.30’da yapılacak olan BUDO’nun Kabataş seferi de fırtına nedeniyle iptal edildi.

 

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ