logo

Karaburun 44

İşkenceyle öldürüldü!

İşkenceyle öldürüldü!
ANTALYA’ya inşaatlarda çalışan Suriye uyruklu 32 yaşındaki Abdo Haymur, işkenceyle öldürülmüş halde bulundu.
İşkenceyle öldürüldü!
Haymour’un, kendisi gibi Suriye’den gelen A.E. ve yanındaki 4 kişi tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

Olay, dün gece Kepez İlçesi Şelale Caddesi üzerinde bulunan bir sitede meydana geldi. 1 yıl önce Suriye’deki iç karışıklık nedeniyle eşi 29 yaşındaki Hatice Haymur ve 5 çocuğuyla birlikte geldiği Antalya’ya yerleşen Abdo Haymur, inşaatlarda çalışmaya başladı. Hatice Haymur, dün akşam eşinin eve gelmemesi üzerine durumu polise bildirdi. Eve gelen polisler, aynı sitenin yan bloğunda oturan başka Suriyeli ailenin ifadesine başvurmak istedi.

BOMBA İMHA VE TEM EKİPLERİ DE GELDİ

Suriyeli aileye ulaşamayan ekipler, kapıyı açıp içeri girince Abdo Haymur’un naylon brandaya sarılı cesediyle karşılaştı. Bomba tuzağı olabileceği şüphesiyle olay yerine bomba imha ekipleri ve terörle mücadele ekipleri sevk edildi. Ekipler, bomba ya da benzeri bir tuzağa rastlamadı. Olay yeri inceleme ekipleri ve savcının kontrolünde naylon brandadan çıkarılan Abdo Haymur’un cesedinde çok sayıda kırık bulunduğu, yüzünün bir bölümün kesildiği görüldü. Polis, aileyi tanıyan ve gören komşuların ifadesine başvurdu.

VAHŞET 5 BİN TL YÜZÜNDEN

Abdo Haymur’un, yakın zamanda Suriye’den Antalya’ya gelen A.E. ve yanındaki 4 kişi tarafından 5 bin TL yüzünden öldürüldüğü iddia edildi. A.E.’nin bir süredir kaybolan 5 bin TL’sini Abdo Haymur’un çaldığını iddia ettiği bilgisine ulaşıldı. Polis, geçmişte IŞİD’le bağlantıs da olduğu iddia edilen A.E.’nin son olarak Mersin otobanında görüldüğünü, şüpheliyle yanındakilerin Suriye’ye kaçmaya çalıştığını belirtti.

Abdo Haymur’un cenazesi ise Antalya’daki Kurşunlu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ