logo

Karaburun 44

12 yaşındaki çocuğu böyle vurdu

12 yaşındaki çocuğu böyle vurdu
12 yaşındaki çocuğu böyle vurdu 1YOZGAT’ın Çallı Köyünde geçtiğimiz Pazar günü 12 yaşındaki Sefa Ayan’ın vurulma anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Kamera kayıtlarına göre 12 yaşındaki Sefa’nın pusu kurularak sırtından vurulduğu görüldü.

Geçtiğimiz Pazar günü evinin önündeki çeşmede hayvanları sulamaya giden 12 yaşındaki Sefa Ayan, mahkeme tarafından tutuklanan komşu Semra Y. tarafından av tüfeği ile arkadan vuruldu.

Olay, önce komşular arasında yaşanan husumetten dolayı Semra Y. isimli kadının komşusu Salif Ayan’a ateş ederken çocuğa isabette ettiği şeklinde belirtildi. Olayın gerçek yüzünü ise güvenlik kamerası ortaya çıkardı. Hayvanları sulamaya götüren Sefa Ayan, bu sırada beklerken arkadan tüfekle açılan ateş sonucu yere yığıldı. Durumu fark eden ağabeyi Samet, vurulan kardeşini kucaklayıp, kendi evlerinin önüne taşıyor. Daha sonra hastaneye kaldırılan küçük Sefa ise yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Baba Salif Ayan, daha önce de evlerinin ve kendisinin aynı kişiler tarafından kurşunlandığını, annesinin de bacağından yaralandığını belirterek, “Defalarca savcılığa suç duyurusunda bulunmamıza rağmen hiçbir şey yapılmadı. Traktörümü tarayan, annemi bacağından yaralayan kadın hiçbir ceza almadı. Sonunda oğlumu vurdu. Benim çocuğumu o kadın vurmadı, savcılık vurdu. Bu nasıl bir adalet anlamıyorum” dedi.

Komşusu Semra Y. adlı kadını eşi Ahmet Y.’nin azmettirdiğini iddia eden Salif Ayan, “Biz adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Azmettirici dışarıda geziyor. Bu şahsın tutuklanması için bir kisinin daha mı ölmesi gerekir. Savcılığın ve jandarmanın bu konuyu daha iyi araştırmasını ve asıl suçlunun da cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu. Kendisinin ve evinin kurşunlanmasından sonra evine güvenlik kamerası koyduğunu dile getiren Salif Ayan, “Evim sürekli kurşunlanıyor ve biz tehdit ediliyorduk. Bunun için evime güvenlik kamerası yerleştirdim. Son olayı da kamera kaydetti. Burada savcılığın ihmali var” dedi.

Dede Haşim Ayan ise muhtarlık meselesi ile başlayan husumetin sürdüğünü dile getidi. Ayan, “A. Y, ve eşi S.Y. sürekli pusu kuruyor, bizi dışarıya çıkarmıyorlardı. Savcılığa 15 defa dilekçe verdim. Savcının kendisi ile görüşüm. Savcı, ‘A.Y’yi öldürelim mi?, Ne yapalım?’ dedi. Sonunda benim çocuğum öldü” şeklinde konuştu.

Anne Derya Ayan da vicdanlı bir kişinin bunu yapamayacağını belirterek, “Çocuğum hayvanları sulamaya gitmişti çocuğumu vurdular. Ciğerim yanıyor, adalet istiyorum. Bu kadını assınlar. Çocuğum rüyama giriyor, ‘ben iyiyim’ diyor fakat biz iyi değiliz” diye konuştu

 

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ