logo

Karaburun 44

Lüks villada vahşi cinayet

Lüks villada vahşi cinayet
BEYKOZ’da lüks villaların bulunduğu bir sitede ayrı evlerde çalışan Türkmenistan uyruklu iki kadın hizmetçinin 2 bin dolar borç yüzünden kavgası vahşi bir cinayetle sonlandı.
Lüks villada vahşi cinayet
Kadın hizmetçilerden biri, diğerini bıçaklayarak öldürdükten sonra çalıştığı 3 katlı tripleks villanın banyosunda parçaladı. Ev sahipleri yukarda uyurken gerçekleşen parçalama işlemenin ardından ceset parçalarını önce poşete daha sonra bavula koyan şüpheli, bir taksiyle götürdüğü Zekeriyaköy ormanlık alana attı. Cinayet, kadın hizmetçinin cesedi yok etmesi için yardım istediği sevgilisinin polise başvurması sonucu ortaya çıktı.

SEVGİLİSİ KAYIP MÜRACAATI YAPTI

İstanbul’da polise başvuran Türkmenistan uyruklu Tirkis M. sevgilisi Maya Güzel Kerimova’nın kayıp olduğunu söyleyerek yardım istedi. Tirkis M. kayıp müracaatında “Onunla 4 yıldır birlikteydik. Çalıştığı yerde izinli olduğu günler Bayrampaşa’ya yanıma geliyordu. Kaybolduğu gün de beni aradı ve aynı sitede başka bir evde çalışan arkadaşı Sahyjemal A.’nın yanına uğrayacağını daha sonra geleceğini söyledi. Ancak bir daha kendisinden haber alamadım. Telefonu da kapandı” dedi.

ŞÜPHELİ KADIN HİZMETÇİ

Olaydan sonra başlatılan soruşturmada polis, Sahjemal A.’nın çalıştığı eve gitti. Sahjemal A. arkadaşının olay gecesi evine geldiğini birlikte oturduklarını 2 bin dolar alacağını istediğini, aldıktan sonra da evden ayrıldığını söyledi. Polis evde yaptığı ilk incelemede güvenlik kameralarının bozuk olduğunu belirledi. Diğer evlerin güvenlik kameralarından kayıp olan Maya Güzel Kerimova’nın eve girdiği ancak bir daha çıkmadığı belirlendi.

ŞÜPHELİNİN SEVGİLİSİNİN İHBARI CİNAYETİ ORTAYA ÇIKARDI

Polis olayla ilgili soruşturmayı sürdürürken Sarıyer’de bir karakola yapılan müracaat cinayeti ortaya çıkardı. Türkmenistan uyruklu bir kişi sevgilisi olan Şahjemal A.’nın kendisine bir cinayet işlediğini anlattığını söyledi. Bu kişi polisteki ifadesinde “Bana arkadaşını öldürdüğünü söyledi. Cesedi yok etmem için yardım istedi. Ancak ona yardımcı olamayacağımı polise gitmesini söyledim” dedi.

ŞÜPHELİ “ÖNCE O BENİ BIÇAKLAMAYA KALKTI”

Bu ifadenin ardından Sahjemal A. polis tarafından gözaltına alındı. Asayiş şube müdürlüğüne getirilerek sorguya alınan kadın cinayeti tüm detayları ile anlattı. Sahjemal A. arkadaşının alacağını istemek için eve geldiğini mutfakta konuşurken aralarında kavga çıktığını anlatarak “Önce bana o saldırdı. Beni bıçaklamaya çalıştı. Bende elime bir bıçak aldım. Yere düştü her yer kan olmuştu” dedi.

“EV SAHİPLERİ YUKARDA UYURKEN BEN CESEDİ PARÇALADIM”

Arkadaşının öldüğünü anladığında paniğe kapıldığını anlatan Sahjemal A. “Ev sahibi olan İngiliz aile eve gelecekti. Bu nedenle cesedi hızla evin alt katında bulunan banyosuna taşıdım. Kanları temizledim. Akşam saatlerinde ev halkı geldi. Bir şeyden şüphelenmediler. Bir süre oturup daha sonra yatmak için yukarı çıktılar. Onlar uyuduktan sonra banyoya girip cesedi parçalamaya başladım” dedi.

“CESET PARÇALARINI ORMANLIK ALANA ATTIM”

Cesedi sabaha kadar uğraşarak küçük parçalara ayırdığını anlatan Sahjemal A. “Daha sonra parçaları önce poşetlere koydum. Poşetleri de iki ayrı bavula yerleştirdim. Sabah ev sahipleri evden ayrılınca bir taksi çağırarak Zekeriyaköy’e götürdüm. Taksi’den indikten sonra ceset parçaları bulunan poşetleri yol kenarına attım. Daha sonra başka bir taksiye binerek eve döndüm.” Dedi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Sahjemal A. işlemlerinin bitmesinin ardından adliyeye sevk edildi.

VAHŞİ CİNAYETE KURBAN GİDEN TÜRKMEN KADININ MEHMET BARLAS’IN OĞLUNUN VİLLASINDA ÇALIŞTIĞI ÖĞRENİLDİ

Beykoz’da, Türkmen uyruklu 2 hizmetçi arasındaki borç kavgasında, arkadaşı tarafından vahşice öldürülen Maya Güzel Kerimova’nın (34), gazeteci Mehmet Barlas’ın oğlu Cemil Barlas’ın evinde hizmetçilik yaptığı öğrenildi.

Türkmenistan uyruklu Sahjemal A., (35) ile Maya Güzel Kerimova, 2 bin dolar borç yüzünden kavga etmiş, Sahjemal A., Kerimova’yı bıçaklayarak öldürdükten sonra, çalıştığı İngiliz çiftin 3 katlı tripleks villasının banyosunda parçalamıştı. Cesedin parçalarını poşetlere koyan şüpheli, 2 ayrı bavula doldurduğu ceset parçalarını bir taksiyle götürdüğü Zekeriyaköy’deki ormanlık alana atmıştı. Cinayet, kadın hizmetçinin cesedi yok etmesi için yardım istediği sevgilisinin polise başvurması sonucu ortaya çıkmıştı.

Katil zanlısı Sahjemal A., Emniyet’teki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

(DHA)

 

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ