logo

Karaburun 44

İstanbullular DİKKAT!.. AKOM uyardı!

İstanbullular DİKKAT!.. AKOM uyardı!
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı konusunda İstanbulluları uyardı.
AKOM
Büyükşehir Belediyesi, “İstanbul’da kar yağışı yaklaşık 2 saat sonra etkisini artırarak devam edecek” açıklaması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nden saat 18.00’de yapılan açıklamada, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM meteoroloji biriminin tahminlerine göre İstanbul’da kar yağışı yaklaşık 2 saat sonra etkisini artırarak devam edecek. Yağış süresince rüzgarın da yer yer fırtına şeklinde olacağı (75 km/s) tahmin ediliyor. Kar yağışının Perşembe günü yağmura dönüşmesi bekleniyor” denildi.

Açıklamada, İstanbul’da gün boyu Anadolu yakasında daha etkili olan kar yağışının herhangi olumsuzluklara neden olmadığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Akşam saatlerinde TEM Kemerburgaz mevkiinde bir aracın yanması nedeniyle trafikte yoğunluk yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım Onarım Daire Başkanlığı ekipleri, 1.605 personel ve 820 araçla ana arter ve meydanlarda tuzlama yaptı. Sabah saatlerinden itibaren buzlanmaya karşı 1.324 ton tuz kullandı. Özellikle kabak lastikler veya yaz lastikleriyle seyreden araçların kayması veya kazaya karışması nedeniyle trafik olumsuz etkileniyor. Uzmanlar, olumsuz hava koşulları sebebiyle vatandaşların sorun yaşamamaları için araçlarına kış lastiklerini taktırmaları konusunda uyarıda bulunuyor.”

İSTANBUL (DHA)

 

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ