logo

Karaburun 44

Saldırıyı büyük bir nefretle kınıyoruz

Saldırıyı büyük bir nefretle kınıyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Paris’teki saldırı hakkında açıklama yaptı.
kemal Kılıçtaoğlu 1
Kılıçdaroğlu,”Paris’te mizah dergisi Charlie Hebdo’ya yapılan saldırıda 12 kişinin öldüğü ve 4 kişinin yaralandığı menfur saldırıyı CHP ailesi olarak büyük bir nefretle kınıyor, bu saldırganların biran önce yakalanması ve cezalandırılmaları hususunda Fransız devleti ve halkının yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. Ölenlerin ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Son zamanlarda İslam dininin bütün yüce değerlerini ayaklar altına alan, İslam adını kullanarak insanlık dışı katliamlar yapan terör örgütlerinin giderek yaygınlaştığını görüyoruz. Bu örgütlerin tüm dünya için daha büyük bir tehdit haline gelmesi Müslüman, Hristiyan, Yahudi, gibi hiçbir din ve inanç ayırımı yapmadan hepimizin bu ortak düşmana karşı birlikte mücadele etmemizi zorunluluk haline getirmiştir. Başta İslam dininin bir barış ve kardeşlik dini olduğunu bilen gerçek Müslümanların bu canilere karşı kendi ülkelerinde gerekli tedbirleri alıp bu teröristleri içlerinden defetmeleri büyük önem taşımaktadır. Özgür düşünce ve ifade hürriyetini algılayamayacak, basın özgürlüğünü kavrayamayacak ölçüde bağnaz çevrelere ise çağrımız, dini hisleri rencide olduğu zaman dahi ‘bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmektir’ ilkesini hiç akıllarından çıkarmamalarıdır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, şehit polisin ailesine baş sağlığı diledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal KIlıçdaroğlu, Sultanahmet’teki Turizm Polisi Şube Müdürlüğü’ne yönelik bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Kenan Kumaş’a rahmet dileyerek ailesi ve meslektaşlarına baş sağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu, CHP’deki MYK çalışmaları sürerken, Sultanahmet’te meydana gelen saldırıyı da kınadığı yazılı açıklamasında “İstanbul Sultanahmet’teki Turizm Polisi Şube Müdürlüğü’ne yönelik terörist saldırı sonucu ağır yaralanan ve daha sonra şehit olan polis memuru Kenan Kumaş’ın hayatını kaybetmesinden ve bir polis memurumuzun yaralanmasından büyük üzüntü duydum. Nefretle kınadığım saldırı sonucu Şehit olan polis memurumuz Kenan Kumaş’a rahmet, eşi Gülcan Kumaş, iki aylık kızı Elif Yaren Kumaş ve Trabzon Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan babası Ahmet Kumaş ile Kumaş ailesine, meslektaşlarına başsağlığı ve sabır, yaralı polis memurumuza da acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ